Partnerzy serwisu:

Pięć firm chce zaprojektować trasę tramwajową z Mokotowa do Wilanowa

Witold Urbanowicz 14.10.2019

Pięć firm chce zaprojektować trasę tramwajową z Mokotowa do Wilanowa
fot. MS
Tramwaje Warszawskie otworzyły oferty w przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy trasy tramwajowej do Wilanowa, wzdłuż Rakowieckiej, Goworka, Spacerowej, Belwederskiej, Sobieskiego i al. Rzeczypospolitej. O zamówienie ubiega się pięć firm, ale tylko jedna zmieściła się w budżecie zamawiającego. Budowę trasy założono w latach 2021-2023.
Przetarg obejmuje ok. 10,5 km linii tramwajowych (w tym dwie ok. 700-metrowe odnogi). Torowisko zostanie poprowadzone Rakowiecką od skrzyżowania z al. Niepodległości do Puławskiej oraz w ciągu Goworka, Spacerową, Belwederską, Sobieskiego, al. Rzeczypospolitej od skrzyżowania z Puławską do POW. Przewidziano odnogi w ul. Św. Bonifacego do pętli Stegny i Branickiego do Przyczółkowej. Wykonawca musi przygotować dokumentację projektową z projektami stałej organizacji ruchu oraz wszelkimi uzgodnieniami i pozwoleniami, a także dokumenty niezbędne dla ogłoszenia przetargu na prace budowlane. Założono, że odcinki w al. Rzeczypospolitej od Branickiego do POW i w Branickiego do Przyczółkowej zostaną zrealizowane później, ale projekty powstaną już teraz. Schematy i szczegółowe informacje tutaj.

Dzisiaj (14 października) minął termin składania ofert. Wystartowało pięć firm projektowych. W budżecie określonym na kwotę 9,963 mln zł brutto zmieścił się tylko jeden podmiot – firma Progreg z Krakowa, która zaproponowała 9,250 mln zł brutto. Biuro Projektów Komunikacyjnych w Poznaniu zaproponowało 11,690 mln zł brutto, konsorcjum firm MPRB z Krakowa, MP-Mosty z Krakowa i Arcadis z Warszawy – 12,177 mln zł brutto, Egis Poland z Warszawy – 13,194 mln zł brutto, a Schuessler-Plan Inżynierzy z Warszawy – 13,455 mln zł brutto.

O wyborze zdecydują cena (80%) oraz doświadczenie projektanta (20%).Tramwaje Warszawskie zakładają, że projekty budowlane zostaną przekazane w terminie 475 dni od zawarcia umowy, a wszelkie pozwolenia i decyzje umożliwiające rozpoczęcie robót – w terminie 650 dni. Opcja przewiduje wsparcie techniczne i nadzór autorski w terminie 1314 dni od zawarcia umowy (czyli nieco ponad 3,5 roku). Realizację umowy na roboty budowlane zaplanowano lata 2021-2023. 

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Tramwaje Warszawskie
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony