Partnerzy serwisu:

Piaseczno z elektronicznymi tablicami na przystankach. W ramach sieci ZTM Warszawa

Redakcja 17.11.2021

Piaseczno z elektronicznymi tablicami na przystankach. W ramach sieci ZTM Warszawa
fot. Joanna Ferlian-Tchórzewska / UM Piaseczno
W aglomeracji warszawskiej stanęły pierwsze tablice dynamicznej informacji pasażerskiej, wskazujące rzeczywisty czas przyjazdu autobusów. Jednak nie w Warszawie, a Piasecznie – w ramach inwestycji tamtejszego samorządu.
Pierwsza elektroniczna tablica z informacją pasażerską pojawiła się kilka dni temu na przystanku Kusocińskiego 02. – Tutejsza tablica, ze względu na dużą liczbę połączeń obsługiwanych w tym węźle komunikacyjnym, jest większa od standardowych tablic przystankowych – zwraca uwagę wiceburmistrz Robert Widz. Tablica powinna zacząć działać w najbliższy czwartek. W samym budynku dworca PKP już od jakiegoś czasu działa monitor, na którym pokazane są godziny odjazdu autobusów.


fot. Robert Tworzydło / UM Piaseczno

Do końca tygodnia zainstalowana zostanie też kolejna – na przystanku Szkolna 01 przy ul. Puławskiej. – Jesteśmy w trakcie zakupu wiat autobusowych i ekranów LCD, na których pojawią się nie tylko informacje o rozkładzie jazdy autobusów, ale też inne informacje, które gmina będzie chciała udostępnić pasażerom. Nowe wiaty pojawią się na przystankach Dworcowa 06 i Urząd Miasta 01 – informuje wiceburmistrz Robert Widz.

Na każdej gminnej wiacie przystankowej pasażerowie powinni znaleźć planszę, do której można zbliżyć smartfon z funkcją NFC i uzyskać informację o nadjeżdżających autobusach. – Czas przyjazdu autobusów określany jest na podstawie jego pozycji GPS, a gdy to jest niemożliwe, na podstawie rozkładu jazdy. Można zapisać sobie w przeglądarce adres danego przystanku i sprawdzić kiedy przyjedzie autobus jeszcze przed wyjściem na przystanek – mówi wiceburmistrz. – Już wkrótce uruchomimy informację na stronie www, gdzie będzie można wyszukać przystanek i sprawdzić godzinę przyjazdu autobusów – dodaje.

W elektronicznej wersji piaseczyńskiej karty mieszkańca użytkownicy mają dostęp m.in. do mapy z położeniem autobusów, co pozwala sprawdzić, gdzie w danej chwili znajduje się interesujący nas autobus. – Wszystko po to, by łatwiej było korzystać z transportu publicznego – a w naszej gminie mamy najbardziej rozwiniętą sieć połączeń linii L ze wszystkich gmin w aglomeracji warszawskiej – podkreśla wiceburmistrz Robert Widz.

W Warszawie wyświetlacze pokazujące autobusy znajdują się jedynie na wspólnych przystankach autobusowo-tramwajowych w ciągu Trasy W-Z. Pokazują jednak jedynie rozkładowe godziny autobusów.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Informacja pasażerska
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony