Partnerzy serwisu:

Pesa z kolejnym kontraktem w Sofii. Dostarczy 13 Swingów

Witold Urbanowicz 29.01.2019

Pesa z kolejnym kontraktem w Sofii. Dostarczy 13 Swingów
fot. Pesa
Stoliczen Elektrotransport EAD, operator komunikacji w Sofii, podpisał dzisiaj umowę z Pesą na dostawy 13 tramwajów niskopodłogowych Swing 122NaSF2. Tramwaje zostaną dostarczone do końca roku.
Przedmiotem podpisanej dziś (29 stycznia) umowy o wartości 98 mln zł jest dostawa 13 tramwajów Swing 122NaSF2. Kontrakt obejmuje również części zamienne, urządzenia diagnostyczne i szkolenia. – Ten kontrakt wpisuje się w naszą strategię zakładającą wzmocnienie pozycji na tych europejskich rynkach, na których już jesteśmy. Eksport będzie miał kluczowe znaczenie dla przyszłości spółki, wkrótce podpiszemy kolejne zagraniczne umowy – skomentował podpisaną umowę Krzysztof Sędzikowski, prezes Pesy.

Nowe Swingi o długości 30 m i szerokości 2,3 m są niskopodłogowe, klimatyzowane, mają 41 miejsc siedzących i 160 stojących oraz platformę dla wózków. Pojazdy są w pełni niskopodłogowe, z wejściem na wysokości 330 mm. Tramwaje są przystosowane do rozstawu 1009 mm, a moc asynchronicznych silników to 4x105 kW.

Nowe tramwaje są częścią masowej modernizacji transportu publicznego w Sofii, którą zespół Jordanki Fandykowej, burmistrz Sofii, wdraża w ramach działań na rzecz poprawy jakości powietrza. Projekt „Zintegrowany projekt transportu miejskiego w Sofii - Faza II” realizowany jest w ramach funduszy unijnych.

To już trzecia umowa pomiędzy PESA i spółką "Stoliczen Elektrotransport” (Stołeczny Elektrotransport). Wcześniej bydgoska firma dostarczyła do Sofii 25 Swingów na bazie dwóch umów, z 2013 roku na 20 sztuk i z 2016 na pięć sztuk. Po zakończeniu dostaw pod koniec 2019 r. linie tramwajowe w stolicy Bułgarii będzie obsługiwać 38 niskopodłogowych Swingów.

PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony