Partnerzy serwisu:

Pesa: Jesteśmy zainteresowani umową na tramwaje dla Krakowa

Witold Urbanowicz 24.10.2017

Pesa: Jesteśmy zainteresowani umową na tramwaje dla Krakowa
fot. Martyn Janduła
MPK Kraków wezwało Pesę do podpisania w dniu 10 listopada 2017 roku umowy na dostawy do 50 tramwajów. – Pesa potwierdza zainteresowanie podpisaniem umowy na dostawę tramwajów z MPK Kraków – podkreśla Maciej Grześkowiak, szef PR Pesy.
Cały czas nierozstrzygnięta jest sprawa krakowskiego przetargu na dostawy 35 tramwajów z opcją zwiększenia zamówienia o kolejne 15 pojazdów. Pesa, która ostatecznie po odwołaniach wygrała ten przetarg, nie przedłużyła ważności wadium do oferty. Jak informuje MPK, kilka dni temu upłynął też termin ważności oferty – podpisanie umowy zależy więc od dobrej woli producenta.

MPK w Krakowie wezwało producenta do zawarcia umowy w dniu 10 listopada. Jednocześnie producent został zobowiązany do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania tej umowy w wysokości 29,9 mln zł oraz dokumentu potwierdzającego, że wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu przetargowym – to jest informacji banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej posiadanie środków finansowych lub zdolności kredytowej w wysokości co najmniej 100 milionów złotych.

Producent zapewnia, że nadal chce dostarczać tramwaje do Krakowa. – Pesa potwierdza zainteresowanie podpisaniem umowy na dostawę tramwajów z MPK Kraków. Spółka proceduje uzyskanie dokumentów wymaganych przez zamawiającego – zapewnia Maciej Grześkowiak, szef PR Pesy.

Pesa podkreśla również, że wystąpienie MPK Kraków nie jest działaniem niestandardowym. – Wezwanie wykonawcy do podpisania umowy to standardowa czynność wynikająca wprost z przepisów PZP i to, że takie wezwanie otrzymaliśmy nie powinno dziwić. Pewnym zaskoczeniem może być forma przekazania informacji mediom, bo z taką sytuacją spotykamy się po raz pierwszy – informuje Grześkowiak.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony