Partnerzy serwisu:

Pesa dostarczy tramwaje do słowackich Koszyc

inf. pras 08.07.2021

arrow
arrow
Pesa dostarczy tramwaje do słowackich Koszyc
Rys. Pesa
Pesa dostarczy tramwaje do słowackich Koszyc
Pesa dostarczy tramwaje do słowackich Koszyc
Pesa dostarczy tramwaje do słowackich Koszyc
Pesa dostarczy tramwaje do słowackich Koszyc
Koszyce /Słowacja/ rozstrzygnęły przetarg na dostawę 30 nowych tramwajów i poinformowały o wyborze oferty Pesy.
Koszyce ogłosiły przetarg na dostawę do 30 tramwajów w lutym tego roku. Swoje oferty złożyły dwie firmy - Pesa i Skoda Transportation. Po ich ocenie zamawiający poinformował o wyborze oferty bydgoskiej spółki. Polska firma zaoferowała Koszycom dwukierunkowy tramwaj będący rozwinięciem pojazdów z rodziny Twist. Tramwaj o długości 32 metrów będzie w 100% niskopodłogowy, oparty na 4 wózkach skrętnych i wyposażony w dwa pantografy. Jednocześnie będzie nim mogło podróżować 236 pasażerów. 

Kolejny europejski rynek dla Pesy


Wygrana w słowackich Koszycach oznacza dla Pesy wejście na kolejny europejski rynek. Do tej pory spółka dostarczyła tramwaje do Węgier /Seged/ , Rosji /Moskwa, Kaliningrad/, Rumunii /Cluj/i na Ukrainę /Kijów/. Podpisała również umowę na dostawy tramwajów dla rumuńskiego Iasi i wygrała przetarg w innym rumuńskim mieście - Craiova oraz Sofii. W sumie Pesa dostarczyła do tej pory zagranicznym klientom ponad 170 tramwajów i ponad 600 dla polskich miast.

- Wygrane przetargi w rumuńskich Iasi i Craiova oraz słowackich Koszycach to efekt konsekwentnie realizowanej strategii, która zakłada zwiększanie naszej obecności na rynkach zagranicznych. Z myślą o eksporcie pracujemy również nad nową generacją tramwajów zaprojektowanych specjalnie na rynki europejskie  - podkreśla Marcin Grzyb, dyrektor sprzedaży w Pesie. 

Trwa produkcja na eksport


W tej chwili w bydgoskiej fabryce trwa produkcja kolejnych tramwajów dla Kijowa, Śląska, Torunia i rumuńskiego Iasi. Dostawy pojazdów dla tego ostatniego miasta rozpoczną się w najbliższym czasie - podaje producent.

Koszyce, drugie co do wielkości miasto  Słowacji, ma 250 tysięcy mieszkańców. w tej chwili na miejskich liniach eksploatowanych jest około 130 tramwajów, wyprodukowanych przez Tatrę i Pragoimex. Rozstrzygnięty właśnie przetarg to największy od lat program wymiany taboru w mieście. Pesa będzie miała 22 miesiące od daty podpisania umowy na dostawę pierwszego nowego tramwaju, a 10 sztuk powinno trafić do Koszyc w II połowie 2023 roku - podaje bydgoska firma.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony