Partnerzy serwisu:

Paryż wypożyczy na testy hydrobusa od Solarisa

Jakub Dybalski 06.06.2019

Paryż wypożyczy na testy hydrobusa od Solarisa
Fot. Solaris
W poniedziałek na szczycie UITP w Sztokholmie Solaris podpisze umowę z RATP, czyli paryskim ZTM-em, na wypożyczenie do stolicy Francji Solarisa Urbino 12 Hydrogen, czyli najnowszego modelu autobusu polskiego producenta z napędem wodorowym.
Wodorowy Solaris w wersji 12-metrowej będzie miał swoją premierę właśnie w Sztokholmie. Ale zanim to nastąpiło, zdążył dostać branżową nagrodę przyznawaną przez jeden z niemieckich magazynów, a także już został sprzedany. Niedawno producent z Bolechowa podpisał umowę na dostawę do włoskiego Bolzano 10 takich pojazdów z opcją rozszerzenia o 2 kolejne.

Paryski organizator transportu chce sprawdzić wodorowego Solarisa z myślą o przestawieniu swojej floty na zeroemisyjność. Od dłuższego czasu inwestuje w elektrobusy. Polskiego producenta na razie ominęła pierwsza transza ramowych zamówień od RATP. Do 2022 r. po 50 pojazdów dostarczą tam francuskie firmy Heuliez Bus, Bollore i Alstom, ale docelowo dostarczą w sumie 800 autobusów. Ale Solaris jest w Paryżu obecny, a niedawno sprzedał tam krótki 8,9-metrowy autobus.

Solaris Urbino 12 Hydrogen trafi do Paryża na 10 tygodni, najprawdopodobniej w pierwszej połowie przyszłego roku. Będzie testowany z pasażerami, w normalnym ruchu ulicznym.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony