Partnerzy serwisu:

Parma: Prezentacja nowych autobusów, w tym Solarisa

Rafał Dybiński 17.09.2020

Parma: Prezentacja nowych autobusów, w tym Solarisa
fot. TEP
Przedsiębiorstwo Transportu Publicznego w Parmie (TEP) zaprezentowało nowe autobusy, które w najbliższych tygodniach poszerzą ofertę usługową dla użytkowników komunikacji miejskiej. Ośrodek z regionu Emilia-Romania zyskał w sumie 36 pojazdów w sześciu wersjach.
Dziesięć z nich to dwunastometrowe trolejbusy marki Solaris, które mogą pomieścić do 84 pasażerów i będą obsługiwały linię nr 1, która zostanie wydłużona do dzielnic Parna Mia oraz San Leonardo (mapka w dolnej części tekstu). Pojazdy producenta z Bolechowa wyjadą na ulice dopiero po zakończeniu procedur rejestracji oraz homologacji, co nastąpi prawdopodobnie w październiku.Oprócz dwunastometrowych trolejbusów ośrodek z regionu Emilia-Romania wzmocni osiem dwunastometrowych autobusów MAN CNG, które mogą pomieścić 94 podróżnych. Ich dostawy zostaną zakończone w listopadzie, a pojazdy rozpoczną obsługę miejskich tras późną jesienią. Flota TEP autobusów zasilanych na gaz zwiększy się w ten sposób do 77 pojazdów.

Po wąskich miejskich uliczkach w centrum i na przedmieściach pasażerów będą obsługiwać trzy minibusy Isuzu o długości ośmiu metrów. Ekologiczne pojazdy, które emitują 80 proc. mniej spalin niż normy Euro 6, mogą pomieścić 60 podróżnych i będą realizowały kursy na linii nr 15. Poza tym do floty TEP dołączą również trzy nowe autobusy IVECO Happy Buses. Pojazdy zasilane na gaz przeznaczone będą do transportu szkolnego i mogą pomieścić 50 pasażerów.Ruchu pozamiejski wzmocni z kolei osiem osiemnastometrowych autobusów Scania, które obsłużą przylegające do Parmy główne gminy w godzinach szczytu. Każdy nowy pojazd może pomieścić aż 146 pasażerów. Flotę nowych autobusów uzupełnią cztery dwunastometrowe Scanie, które zabiorą na pokład do 90 podróżnych.Wszystkie 36 nowych pojazdów posiada wszelkie niezbędne wyposażenie ułatwiające jazdę pasażerom niepełnosprawnym, włączając ręczną platformę wykorzystywaną przy wsiadaniu i wysiadaniu. Całkowity koszt pozyskanej floty wyniósł 12,3 mln euro.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony