Partnerzy serwisu:

Pałecznica z szansą na kolejny szkolny elektrobus Solarisa

Witold Urbanowicz 14.06.2021

Pałecznica z szansą na kolejny szkolny elektrobus Solarisa
fot. Solaris
Gmina Pałecznica otworzyła oferty w przetargu na dostawę jednego, ok. 12-metrowego autobusu szkolnego. O zamówienie ubiega się Solaris, który dostarczył już pierwsze takie pojazdy na polski rynek.
Gmina Pałecznica ogłosiła przetarg na dostawę autobusu o długości 11,7-12,5 m, który pomieści min. 41 pasażerów stojących i 10 siedzących. Dopuszczalny układ drzwi to 1-2-0 lub 2-2-0 (otwierane do wewnątrz). Przewidziano ogrzewanie elektryczne, wodne o mocy co najmniej 20 kW, wspomagane dodatkowo agregatem grzewczym oraz klimatyzację. Pojazd będzie wyposażony w tablicę informacyjną diodową, nagłośnienie, monitoring.

Wymagane są silnik bądź silniki elektryczne o mocy min. 120 kW, ogranicznik prędkości do 80 km/h, funkcja odzysku energii elektrycznej podczas hamowania autobusu dla potrzeb ładowania magazynu energii. Łączną pojemność akumulatorów określono na min. 260 kWh, a przebieg na jednym ładowaniu – na minimum 160 km. Przewidziano ładowanie przy pomocy zewnętrznej mobilnej ładowarki typu plug-in o mocy max. 40 kW.

Dzisiaj (14 czerwca) minął termin składania ofert. Wystartował tylko Solaris, który wycenił zamówienie na 2,583 mln zł brutto. Budżet określono natomiast na 2,6 mln zł brutto. W tej sytuacji rozstrzygnięcie wydaje się formalnością. Na dostawy przeznaczono pięć miesięcy od zawarcia umowy.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony