Partnerzy serwisu:

Pada deszcz? Autobusem pojedziesz za połowę ceny

Michał Szymajda 27.07.2016

Pada deszcz? Autobusem pojedziesz za połowę ceny
Pada deszcz? Autobusem pojedziesz za połowę cenyFot. First Kernow
Na niezwykle ciekawy pomysł wpadł przewoźnik autobusowy z grupy First, realizujący przewozy w Kornwalii – jednym z najatrakcyjniejszych regionów turystycznych w Anglii. Jeśli pada deszcz – jedziesz za połowę ceny.
Promocja działa od 24 lipca i potrwa do końca sezonu letniego, czyli do 3 września. Zasada jest prosta – jeśli nieodłączny atrybut angielskiego turysty, jakim jest parasolka – jest w użyciu, jest to sygnał dla przewoźnika do wprowadzenia promocji. Przy czym bez znaczenia jest to, czy mamy do czynienia z mżawką, czy z silnym opadem. Tańsze bilety możemy kupić na pokładzie autobusów. Nazywają się „Rainy Day Ticket”. W praktyce oznacza to obniżkę z 6 funtów do 3 funtów we wszystkich autobusach należących do First Kernow.

...Bo pada dość często

Promocja ma jeden cel – zwiększyć liczbę pasażerów w dni pochmurne. – Jedną z rzeczy, której nie potrafimy zapobiec latem jest deszczowa pogoda. Nie chcemy jednak, aby pasażerowie rezygnowali z podróży tylko dlatego, że pada, a z doświadczenia wiemy, że w porach deszczowych ich liczba spada. Chcemy dać turystom dodatkowy bodziec do zwiedzania pięknej Kornwalii. Wierzymy, że promocja przyniesie korzyści i dla nas i dla turystów. W naszym regionie jest wiele miejsc, których zwiedzanie nie kłóci się z opadami – powiedział Marc Morgan Huws, dyrektor operacyjny First Kernow.

Co robić w Kornwalii w pochmurny dzień? Pomysłów jest sporo, a pomaga w tym stworzona na okoliczność (bardzo częstego) deszczu strona internetowa –101 pomysłów na deszczowy dzień w Kornwalii.

W Polsce ważniejsza walka ze smogiem

W Polsce na razie nikt nie wprowadza podobnych zniżek w zależności od warunków atmosferycznych, choć w niektórych miastach niektóre linie autobusowe (jak w Gdyni) funkcjonują w zależności od tego czy pogoda jest plażowa, czy nie. W Krakowie natomiast, gdy poziom zanieczyszczenia powietrza przekroczy dopuszczalne normy, darmowa jest cała komunikacja miejska, o czym w środkach masowego przekazu informowani są mieszkańcy miasta  i turyści. Na podobne rozwiązanie zdecydowała się Warszawa, jednak jak dotąd nie wprowadzono go w życie.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Inteligentne systemy transportowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony