Partnerzy serwisu:

Pabianice: Poprawia się standard przystanków autobusowych

Kasper Fiszer 30.04.2019

Pabianice: Poprawia się standard przystanków autobusowych
Znak przystankowy na nowym słupkufot. UM Pabianice
Nowym hybrydowym solarisem z estetycznego przystanku z nową wiatą – taki ma być docelowy efekt dużej inwestycji komunikacyjnej realizowanej przez samorząd Pabianic. Kolejnym etapem poprawy jakości miejskiego transportu autobusowego jest zakup nowych słupków przystankowych, wiat i ławek. Pierwsze elementy infrastruktury przystankowej pojawiły się już w miejskim krajobrazie.
Samorząd Pabianic konsekwentnie prowadzi szeroko zakrojony program poprawy jakości funkcjonowania transportu miejskiego na swoim terenie. Realizowany jest on głównie w ramach dwóch projektów unijnych. Pierwszy z nich obejmuje modernizację linii tramwajowej do Łodzi wraz z przebudową infrastruktury drogowej i pieszej w centrum miasta. Drugi – pod nazwą „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach” – dotyczy zaś szeregu działań związanych głównie z komunikacją autobusową. Najważniejszym jego elementem był zakup hybrydowych Solarisów Urbino 12.

W kwietniu stanęła ponad połowa zamówionych słupków przystankowych

Na przedsięwzięcie składają się jednak także działania dotyczące m.in. powstania dworca komunikacji miejskiej na osiedlu Bugaj czy budowy nowej pętli autobusowej. Ponadto poprawić ma się standard przystanków autobusowych. W zeszłym tygodniu zakończył się montaż 35 nowych gablot informacyjnych, a wkrótce na ulicach pojawić mają się także nowe wiaty i ławki.

– Miasto zamówiło w sumie 60 sztuk słupków przystankowych o podwyższonym standardzie. Połączona konstrukcja obejmuje ramę nośną, gablotę informacyjną na rozkład jazdy oraz znak D-15 [„przystanek autobusowy”]. Na froncie każdego z szaro-granatowych słupków znajduje się czytelna informacja o nazwie przystanku. Z prawej strony znaku przystankowego są wyklejone numery linii, które zatrzymują się na danym przystanku, a pod spodem jest miejsce na dodatkowe informacje o jego charakterze (np. „na żądanie”, „granica strefy”, „dla wysiadających”) – opisuje Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta miasta. Dodaje, że nowe słupki stanęły już m.in. przy ul. Karniszewickiej, Torowej czy Konstantynowskiej.

Wybrano dostawcę wiat przystankowych i ławek

– Kolejnych 25 słupków zostanie ustawionych do końca sierpnia – zapowiada samorząd. Wykonawcą jest firma El Przem Sp. z o.o. – Jedna konstrukcja kosztuje 3 tys. 350 zł netto, z czego 85 proc., czyli 2 tys. 847 zł 50 gr, będzie sfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 – wylicza nasza rozmówczyni.

W tym miesiącu miasto podpisało zaś umowę na dostawę 31 wiat przystankowych oraz 19 ławek. Wszystkie one mają stanąć w zaplanowanych lokalizacjach na terenie całego miasta do końca grudnia. – Ich dostawcą będzie firma Artet Sp. z o.o. – wskazuje przedstawicielka pabianickiego magistratu. Dodaje, że również ich zakup został dofinansowany w ramach tego samego projektu unijnego.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony