Partnerzy serwisu:

Pabianice: Nietypowe „kolorowe bilety” już w kioskach

Kasper Fiszer 29.11.2019

Pabianice: Nietypowe „kolorowe bilety” już w kioskach
Tegoroczny "Kolorowy bilet"fot. UM Pabianice
Pabianiczanie przez około miesiąc będą mogli kupować w normalnej dystrybucji nietypowe bilety zaprojektowane przez szóstoklasistę. Jest on laureatem dorocznego konkursu, który stał się nieodłączną częścią obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Inicjatywa spotyka się z dużym zainteresowaniem – nie tylko ze strony młodych pabianiczan, ale i pasjonatów komunikacji.
Jak co roku, do ogólnej sprzedaży trafiają właśnie „kolorowe bilety”, których wzór opracowują uczniowie pabianickich szkół podstawowych. Głównym laureatem szóstej edycji konkursu na projekt biletu za 65 groszy, który był częścią miejskich obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, został szóstoklasista Beniamin Max Wyrwa. Bilety o tym nominale kasują m.in. uczniowie legitymujący się Kartą Pabianiczanina.

Gratka dla uczniów i kolekcjonerów

– Do pełnoprawnej dystrybucji trafiło 30 tysięcy biletów. Będą one w obiegu przez około miesiąc – mówi Marcin Chmielewski, zastępca naczelnika Wydziału Infrastruktury Technicznej i Komunikacji w Urzędzie Miejskim w Pabianicach. Podkreśla on, że w poprzednich latach bilety wydrukowane według zwycięskich projektów wzbudziły zainteresowanie nie tylko pabianiczan, ale też kolekcjonerów z całej Polski.

Inicjatywa cieszy się też sporym powodzeniem dzieci i młodzieży z klas IV – VII. – Do konkursu zostało zgłoszonych 150 prac, a rozstrzygnięcia dokonała komisja, w skład której weszli Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek, I zastępca prezydenta Pabianic, Monika Kubiaczyk-Cygan z pracowni projektowej Studio Mini Forma, Jadwiga Banakiewicz z Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego, rysownik i ilustrator z Miejskiego Ośrodka Kultury Sławomir Łuczyński oraz czworo pracowników Urzędu Miejskiego – referuje przedstawiciel samorządu. Sprawa jest więc traktowana z należytą powagą.

Nagroda główna: 100 biletów własnego projektu

Nagrodą w konkursie jest bloczek „kolorowych biletów”. Dodatkowo zwycięzca dostał gadżety, materiały plastyczne i zaproszenie na warsztaty plastyczne. Rangę wydarzenia podkreśla ufundowanie upominków przez Ministerstwo Infrastruktury. Wszystkie nagrodzone prace można obejrzeć w Biurze Obsługi Klienta MZK przy ul. Narutowicza, a także na stronie internetowej komunikacja.pabianice.pl, którą prowadzi UM Pabianice.

Tegoroczny „kolorowy bilet” przedstawia autobus w barwach zakładowych MZK Pabianice oraz symbolikę miejską, w tym herb. Charakterystycznym elementem jest również widoczny w tle XVI-wieczny renesansowy dwór nazywany powszechnie Zamkiem.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony