Partnerzy serwisu:

Pabianice: Niebawem umowa tramwajowa. Opóźnienie nie budzi obaw

Kasper Fiszer 22.08.2019

Pabianice: Niebawem umowa tramwajowa. Opóźnienie nie budzi obaw
Tramwaj w Pabianicachfot. Kasper Fiszer
Wykonawca przebudowy linii tramwajowej na odcinku od pętli w Pabianicach do granicy Łodzi nie przedstawił jeszcze wszystkich niezbędnych dokumentów. Urząd Miejski w Pabianicach czeka więc na ich dostarczenie, by ostatecznie zawrzeć kontrakt. Inwestycja nie jest jednak zagrożona.
W lipcu władze Pabianic poinformowały nas, że po zakończeniu kontroli przetargu na modernizację linii tramwajowej do Łodzi, którą prowadził Urząd Zamówień Publicznych, nie ma już przeszkód przed podpisaniem umowy z wykonawcą tej wyczekiwanej inwestycji. Samorząd przewidywał, że kontrakt zostanie zawarty jeszcze w zeszłym miesiącu. Na razie jednak go nie podpisano.

Trwa przygotowywanie gwarancji i polis

– Dokumenty przetargowe przeszły kontrolę uprzednią prowadzoną przez prezesa UZP, więc nie ma przeszkód formalnych do podpisania umowy na wykonanie w formule „zaprojektuj i wybuduj” projektu „Łódzki Tramwaj Metropolitalny: etap Pabianice – Ksawerów” – uspokaja Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta Pabianic Grzegorza Mackiewicza. Tłumaczy, że oferent – konsorcjum, którego liderem jest Progreg – przygotowuje niezbędne dokumenty. – Zgodnie z zapisami specyfikacji istotnych warunków zamówienia wykonawca musi przedstawić gwarancje m.in. ubezpieczenia należytego wykonania umowy i polisy OC ryzyka wykonania robót, tzw. CAR – precyzuje.

– Dokumenty te są przygotowywane przez bank i przedstawiane przez wykonawcę do zatwierdzenia przez zamawiającego – opisuje nasza rozmówczyni. – Obecnie wykonawcy przedstawiają ostatnie dokumenty – dodaje. Kiedy więc ostatecznie zawarty zostanie bardzo ważny dla przyszłości komunikacji w Pabianicach kontrakt?

Nie ma obaw, że inwestycja nie dojdzie do skutku

Odpowiedź na to pytanie na razie nie jest jednoznaczna. – Po dostarczeniu kompletu dokumentów będzie możmna wyznaczyć termin i podpisać umowę na realizację przedsięwzięcia – stwierdza jedynie Aneta Klimek. Wszystko wskazuje jednak na to, że nie ma powodu do obaw, że do porozumienia z Progregiem i innymi konsorcjantami, Włodan Anrzej Włodarczyk z Pabianic i MPK-Łódź, ostatecznie nie dojdzie.

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach Urząd Miejski w Pabianicach zawarł inne ważne umowy dotyczące infrastruktury transportu publicznego. Dotyczą one budowy nowej pętli autobusowej i małego dworca komunikacji miejskiej na Bugaju.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony