Partnerzy serwisu:

Pabianice: Kolejna ważna umowa – na dworzec autobusowy

Kasper Fiszer 20.08.2019

Pabianice: Kolejna ważna umowa – na dworzec autobusowy
Autobus MZK Pabianicefot. WU
Jest już pewne, że w podłódzkich Pabianicach powstanie dworzec komunikacji miejskiej. Niewielki budynek o tej funkcji w ciagu najbliższego roku wybudowany zostanie na terenie pętli zlokalizowanej na dużym osiedlu Bugaj. Miasto zawarło właśnie umowę z lokalnym przedsiębiorstwem budowlanym, które przeprowadzi inwestycję.
Samorząd Pabianic finalizuje obecnie szereg zamówień dotyczących miejskiego transportu zbiorowego, które są wynikiem postępowań przetargowych na realizację inwestycji dofinansowanych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. władze miasta zawarły na początku miesiąca umowę z wykonawcą budowy nowej pętli autobusowej przy ul. Podmiejskiej. W zeszłym tygodniu podpisano kolejny kontrakt dotyczący infrastruktury autobusowej.

Niewielki budynek zamiast kontenera socjalnego

Dotyczy on przebudowy isteniejącej pętli przy ul. Waltera-Jankego i postawienia na jej terenie dworca komunikacji miejskiej. – Zamiast istniejącego kontenera stanie niewielki budynek dworcowy o powierzchni użytkowej 54 metrów kwadratowych – mówi Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta Pabianic Grzegorza Mackiewicza. Ma być on wyposażony m.in. w toalety dostępne dla podróżnych. Oczekujący na kurs będą mogli odpocząć w poczekalni.

– Będzie też kasa biletowa, powstaną również pomieszczenia dla pracowników Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego – wylicza nasza rozmówczyni. – Zakres prac obejmuje też zagospodarowanie otoczenia (w tym wymianę nawierzchni na przystankach) i zamontowanie monitoringu w budynku – dodaje. Wszystko to ma być gotowe w ciągu 12 miesięcy od podpisania umowy, a więc w połowie sierpnia 2020 r.

Kontrakt dla lokalnego przedsiębiorstwa budowlanego

Przetarg w formule projektuj i buduj wygrała firma PPHU Budownictwo Ogólne Marian Wdowiak z Pabianic. Zaoferowała ona realizację prac za kwotę 1 mln 108 tys. 845 zł. – Budowa dworca na Bugaju to kolejna część projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach”, na który miasto pozyskało dofinansowanie z RPO WŁ – podkreśla Aneta Klimek.

Bugaj to jedno z największych pabianickich osiedli mieszkaniowych, a pętla jest podstawowym przystankiem obsługującym przyległe blokowisko. W przeszłości planowano budowę odnogi od linii tramwajowej do Łodzi, która wiodłaby właśnie w rejon krańca autobusowego. Do realizacji tych założeń nigdy jednak nie doszło.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony