Partnerzy serwisu:

Pabianice: Dostawy solarisów mocno opóźnione

Kasper Fiszer 10.01.2019

Pabianice: Dostawy solarisów mocno opóźnione
fot. MZK Pabianice
Nowe solarisy sprawują się na pabianickich ulicach dobrze. Jest ich jednak znacznie mniej, niż zakładał pierwotny harmonogram dostaw. Wczoraj trwały odbiory techniczne dwóch pojazdów – piątego i szóstego – podczas gdy w listopadzie zeszłego roku miało ich kursować już dziesięć.
Po Pabianicach kursują już hybrydowe solarisy urbino 12. Pierwszy z nich miał swoją premierę liniową 19 października zeszłego roku. Według pierwotnych ustaleń samorządu z producentem partia dziesięciu z osiemnastu zamówionych sztuk miała zostać dostarczona najpóźniej do 17 listopada 2018 r. Do wtorku 8 stycznia odebrano jednak tylko cztery autobusy.

Cztery autobusy dotrą do Pabianic jeszcze w styczniu

– Niemal na czas dotarł tylko pierwszy z pojazdów, co do pozostałych mamy do czynienia z istotnymi opóźnieniami – mówi Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta Pabianic. Wczoraj miały mieć miejsce odbiory techniczne piątej i szóstej hybrydy. – Z przedłożonego [przez Solaris] harmonogramu dostaw wynika, że dostawa pierwszej partii autobusów powinna zakończyć się na przełomie stycznia i lutego, jednak producent zapewnił, że dołoży wszelkich starań, aby termin ten przyśpieszyć – wskazuje nasza rozmówczyni.

– Za każdy dzień opóźnienia miasto nalicza karę umowną w wysokości 4 tys. zł za każdy nieodebrany pojazd – dodaje przedstawicielka samorządu. Przypomnijmy, że kolejnych osiem pojazdów powinno dotrzeć do Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Pabianicach do końca maja tego roku. Zakup osiemnastu hybryd został dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

Kierowcy chwalą stanowisko pracy, pasażerowie – ogrzewanie

Choć dotychczasowe dostawy nie zostały zrealizowane punktualnie, samorząd ocenia swój zakup dobrze. – Wprowadzenie do eksploatacji pierwszych z zamówionych łącznie 18 autobusów o napędzie hybrydowym pozytywnie wpłynęło na jakość obsługi – mówi Aneta Klimek. – Pasażerowie docenili udogodnienia takie jak gniazda USB, bezpłatny internet czy biletomaty. Ważną cechą zamówionych autobusów są ułatwienia dla osób niepełnosprawnych, m.in. przyklęk prawej strony pojazdu, przyciski sygnalizacyjne dla pasażerów (STOP i Drzwi) dodatkowo opisane alfabetem Braille’a oraz czytelniejsze wyświetlacze zewnętrzne koloru białego czy zapowiedzi głośnomówiące wewnętrzne i zewnętrzne – wylicza.

Rzecznik prezydenta wśród zalet solarisów wskazuje także bardzo wydajne ogrzewanie oraz sprawną klimatyzację, co ma mieć duże znaczenie w porze letniej. Kierowcy chwalić mają zaś wygodny fotel. Niskie spalanie pozwoli zaś na oszczędności na paliwie. Ważnym aspektem dla miasta ma być niski poziom emisji spalin. – Przyczynia się to do poprawy jakości powietrza w mieście – podkreśla Aneta Klimek.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony