Partnerzy serwisu:

Oulu. Nextbike z drugim systemem rowerowym w Finlandii

jd/inf. pras. 27.08.2019

Oulu. Nextbike z drugim systemem rowerowym w Finlandii
fot. Nextbike
W poniedziałek, 26 sierpnia, ruszył system rowerów miejskich IV generacji w fińskim mieście Oulu. Dostawcą i operatorem systemu o nazwie Sykkeli jest Nextbike Polska. To już drugie, po Turku, miasto w Finlandii, gdzie jeżdżą rowery obsługiwane przez tego operatora.
W Oulu uruchomionych zostało 60 stacji i 600 rowerów typu smartbike 4G z komputerem pokładowym oraz GPS. Co istotne, Nextbike podpisał wieloletnią umowę, znacznie dłuższe niż standardowe, czteroletnie, jakie podpisuje w Polsce.

– Z fińskim samorządem zawarliśmy umowę do października 2028 r. W przypadku naszego pierwszego fińskiego klienta, Turku, współpraca potrwa do 2021 roku. Cieszymy się, że możemy rozwijać nasze usługi poza granicami Polski. To pozwala na zdobywanie dodatkowych doświadczeń i wzmacnia naszą pozycję lidera – powiedział Paweł Orłowski prezes zarządu Nextbike Polska.

Dzięki integracji systemów IT pomiędzy Nextbike i fińskim operatorem komunikacji miejskiej – firmą Waltti mieszkańcy Oulu mogą korzystać z wszystkich środków transportu publicznego, w tym rowerów miejskich, poprzez jedno konto i jedną kartę miejską. Koszt rowerowego abonamentu na cały sezon to 20 euro, na tydzień – 10 euro, a na 1 dzień – 5 euro.

Sezon dla systemu Sykkeli rozpoczyna się w maju i trwa do końca października. Co roku miasto zastrzegło sobie możliwość decyzji o jego wydłużeniu. W Turku rowery Nextbike jeżdżą cały rok.

Wartość kontraktu z miastem Oulu na dostarczenie i obsługę 600 rowerów miejskich wynosi 6,78 mln euro. W Turku za trzy lata operowania systemem 300 rowerów IV generacji Nextbike zarobi 2 mln euro.

PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rower w mieście
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony