Partnerzy serwisu:

Oświęcim kupuje autobus 8-metrowy

Witold Urbanowicz 10.10.2017

Oświęcim kupuje autobus 8-metrowy
fot. MZK Oświęcim
MZK w Oświęcimiu planuje wzbogacić się o nowy pojazd. Spółka ogłosiła właśnie kolejne postępowanie w ramach unijnego projektu poprawy jakości transportu publicznego.
Przedmiotem przetargu MZK Oświęcim jest dostawa autobusu mini o długości ok. 8 m. Kupowany autobus będzie przyjazny dla wszystkich użytkowników, w tym osób miepełnosprawnych dzięki brakowi stopni wejściowych (autobusy niskopodłogowe). Autobus ponadto będzie wyposażony m.in. w klimatyzację, informacyjne tablice świetlne (3 zewnętrzne i 1 wewnętrzna oraz monitor), informację głosową, monitoring, oznakowanie przycisków wewnątrz autobusu językiem Braille'a, Wi-Fi oraz gniazda USB umożliwiające ładowanie urządzeń mobilnych.

Termin składania ofert mija 16 listopada. O wyborze zadecydują cena ofertowa (60%), warunki techniczne i eksploatacyjne (30%) oraz gwarancja i serwis (10%). Na realizację przeznaczono 406 dni.

Autobus kupowany jest w ramach projektu „Poprawa jakości transportu publicznego w Oświęcimiu poprzez zakup ekologicznych autobusów” planowanego do współfinansowania przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Już wcześniej, w ramach tego projektu, MZK prowadził postępowanie na zakup 20 różnej długości od 7,5 m do 12 m. W postępowaniu wystartował jedynie Solaris, ale nie złożył oferty na części dotyczącej krótkiego pojazdu, stąd powtórzenie przetargu. Na początku października poinformowało formalnie o wyborze oferty Solarisa na pozostałe pojazdy.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony