Partnerzy serwisu:

Oświęcim: Czterech chętnych na dostawę biletomatów i tablic

Roman Czubiński 17.05.2020

Oświęcim: Czterech chętnych na dostawę biletomatów i tablic
fot. MZK Oświęcim
Urząd Miasta Oświęcim otworzył oferty w przetargu na dostawę 11 elektronicznych tablic informacji pasażerskiej i 3 biletomatów. Trzy spośród ofert mieszczą się w kwocie założonej przez władze miasta. Zwycięzca będzie musiał oddać do użytku cały system do połowy 2021 r.
W przetargu wzięły udział cztery firmy, jednak dwie z nich złożyły oferty wyłącznie w jednej z części. Najdroższą propozycję złożył olsztyński Sprint. Za dostawę tablic spółka chce wystawić rachunek na blisko półtora miliona złotych, podczas gdy zamawiający chce wydać najwyżej 1,05 mln. Również propozycja Sprintu w sprawie biletomatów znacznie przekracza założoną kwotę (970 tys. zł wobec 560 tys.). Pozostałe oferty mieszczą się w kosztorysie. MWM (część I) i Mera-Systemy (część II) wyceniły swoje usługi nieco niżej od firmy MP Technology, która ubiega się o realizację obu części zamówienia.

Zamówienie ma tryb „projektuj i buduj”. Punktacja w przetargu zależy w 60% od ceny, a w 40% - od okresu gwarancji i rękojmi. Ponieważ jednak wszyscy chętni proponują taką samą długość owego okresu (4 lata), decydująca okaże się cena – o ile żadna z ofert nie zostanie wykluczona. Wszystkie urządzenia mają zacząć działać najpóźniej 30 czerwca przyszłego roku.

System informacji pasażerskiej oraz automaty biletowe mają poprawić atrakcyjność komunikacji zbiorowej w małopolskim mieście. Zaplanowano zakup 11 tablic LED i trzech biletomatów (jeden zostanie ustawiony przy dworcu, a dwa – przy ul. Dąbrowskiego). Tablice mają informować o rzeczywistym (tzn. uwzględniającym opóźnienia) czasie oczekiwania na najbliższy autobus. Muszą one współdziałać z działającym już w Oświęcimiu systemem dynamicznej informacji pasażerskiej i zarządzania flotą firmy Pixel. Zadania zlecone w przetargu są częścią szerszego przedsięwzięcia, którego głównym elementem jest zakup pierwszego autobusu elektrycznego.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Informacja pasażerska
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony