Partnerzy serwisu:

Ostrowiec Świętokrzyski znów na zakupach. Tym razem elektrobusy

Witold Urbanowicz 29.10.2021

Ostrowiec Świętokrzyski znów na zakupach. Tym razem elektrobusy
fot. Solaris
Miasto Ostrowiec Świętokrzyski rozpisało kolejny przetarg na autobusy. Tym razem samorząd kupuje osiem elektrobusów wraz z infrastrukturą do ładowania.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa ośmiu autobusów elektrycznych. Zamawiający wymaga autobusów o długości 11,8-12,2 m, mogących pomieścić min. 74 pasażerów, z czego co najmniej 25% na miejscach siedzących. Zgodnie z zamówieniem pojazd powinien być wyposażony w drzwi w układzie 2-2-2, które otwierają się do wewnątrz. Zamawiający nie opublikował jeszcze specyfikacji zamówienia.

Wykonawca ma też dostarczyć pięć stacji ładowania zajezdniowych. Infrastruktura do ładowania obejmuje trzy podwójne ładowarki stacjonarne, każda o mocy min. 2x40 kW, do ładowania sześciu pojazdów oraz dwie ładowarki szybkiego ładowania, każda o mocy min. 150 kW, do ładowania dwóch pojazdów.

Termin składania ofert mija 1 grudnia. Startować mogą firmy, które w ciągu ostatnich trzech lat zrealizowały co najmniej jedno zamówienie, obejmujące trzy elektrobusy o wartości zamówienia min. 5 mln zł brutto. Podmioty muszą też dysponować odpowiednim personelem z uprawnieniami do projektowania i kierowania robotami budowlanymi w zakresie instalacji elektrycznych. O wyborze decydują cena (60%), właściwości techniczne i eksploatacyjne (30%), okres gwarancji (5%), zużycie energii elektrycznej (5%). Na realizację zamówienia przeznaczono 340 dni.

Niedawno Ostrowiec Św. rozstrzygnął przetarg na dostawę sześciu autobusów hybrydowych o długości 12 m. Otwarto oferty w przetargu na dostawę dziewięciu pojazdów z silnikiem diesla.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony