Partnerzy serwisu:

Ostrowiec Świętokrzyski z ofertą na hybrydy i unieważnieniem diesli

Witold Urbanowicz 09.09.2021

Ostrowiec Świętokrzyski z ofertą na hybrydy i unieważnieniem diesli
fot. Solaris
Ostrowiec Świętokrzyski otworzył oferty w przetargu na dostawę autobusów hybrydyowych. Wystartował jedynie Solaris. Jednocześnie miasto unieważniło przetarg na dostawy autobusów z silnikiem diesla – uznana za lepszą droższa oferta mającego nieopodal fabrykę MAN-a okazała się zbyt droga.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa sześciu nowych autobusów hybrydowych o długości 11,8-12,2 m, mogących przewieźć min. 74 pasażerów, w tym min. 25% na miejscach siedzących. Pojazd będzie wyposażony w silnik spalinowy o mocy min. 110 kW oraz elektryczny o mocy min. 110 kW. Więcej o zamówieniu pisaliśmy tutaj.

Dzisiaj (9 września) minął termin składania ofert. Wystartował jedynie Solaris z oferta na kwotę 10,797 mln zł brutto. To nieznacznie powyżej budżetu, kreślonego na 10,640 mln zł brutto. Jeśli zamawiający zwiększy środki, to na dostawy przeznaczono 330 dni.

Jednocześnie dzisiaj unieważniono przetarg na dostawy dziewięciu autobusów 12-metrowych z silnikiem diesla. Wystartowały dwie firmy. Solaris zaproponował 9,963 mln zł brutto, a MAN – 10,716 mln zł brutto. Zamawiający poinformował, że za najkorzystniejszą została uznana oferta MAN-a, mającego fabrykę w pobliskich Starachowicach, ale jego oferta przewyższała budżet zamawiającego określony na kwotę 9,188 mln zł brutto.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony