Partnerzy serwisu:

Ostrowiec Świętokrzyski z dwiema ofertami na autobusy diesla

Witold Urbanowicz 27.10.2021

Ostrowiec Świętokrzyski z dwiema ofertami na autobusy diesla
fot. MJ
Ostrowiec Świętokrzyski rozpisał nowy przetarg na dostawy dziewięciu autobusów 12-metrowych z silnikiem diesla. W postępowaniu nieznacznie zmieniono kryteria wyboru oraz termin realizacji zamówienia.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa dziewięciu fabrycznie nowych niskopodłogowych, niskoemisyjnych autobusów wyposażonych w silnik diesla o mocy min. 180 kW. Długość pojazdów określono na 11,8-12,2 m, a pojemność na min. 70 podróżnych, z czego 25% na miejscach siedzących. Wymagany układ drzwi to 2-2-2. Pojazdy mają być dostosowane do 15-letniej eksploatacji. Autobusy będą klimatyzowane.

Dzisiaj (27 października) minął termin składania ofert. Wpłynęły dwie oferty. MAN zaproponował 9,421 mln zł brutto, a Solaris – 10,061 mln zł. Budżet na ten wynosi
9,188 mln zł.

To już drugi przetarg na to zadanie. W poprzednim wystartowały dwie firmy. Solaris zaproponował 9,963 mln zł brutto, a MAN – 10,716 mln zł brutto. Zamawiający poinformował, że za najkorzystniejszą została uznana oferta MAN-a, mającego fabrykę w pobliskich Starachowicach. Oferta przewyższała jednak budżet i Ostrowiec Świętokrzyski uznał, że nie jest w stanie tyle dopłacić.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony