Partnerzy serwisu:

Ostrowiec Świętokrzyski kupuje autobusy hybrydowe

Witold Urbanowicz 28.07.2021

Ostrowiec  Świętokrzyski kupuje autobusy hybrydowe
fot. UM Ełk
Miasto Ostrowiec Świętokrzyski rozpisało przetarg na dostawę sześciu nowych autobusów hybrydowych. Na realizację zamówienia przeznaczono niespełna rok.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa sześciu nowych autobusów hybrydowych o długości 11,8-12,2 m, mogących przewieźć min. 74 pasażerów, w tym min. 25% na miejscach siedzących. Wymagany układ drzwi to 2-2-2. Wymagana jest niska podłoga na całej długości. Przewidziano klimatyzację oraz system ogrzewania wykorzystujący ciepło układu chłodzenia silnika i automatycznej skrzyni biegów, wspomagane agregatem grzewczym.

Pojazd będzie wyposażony w silnik spalinowy o mocy min. 110 kW oraz elektryczny o mocy min. 110 kW.  Napęd hybrydowy ma być napędzany silnikiem wysokoprężnym i silnikiem/silnikami elektrycznym/elektrycznymi w równoległym lub szeregowym systemie hybrydowym. Silniki napędu hybrydowego mogą pracować, w zależności od potrzeb, na przemian lub jednocześnie. Przewidziano rekuperację energii elektrycznej podczas hamowania. Pojemność magazynu energii ma umożliwić przejazd na silniku elektrycznym co najmniej kilkadziesiąt metrów, w szczególności w okolicach przystanków.

Termin składania ofert mija 2 września. Startować mogą firmy, które w ciągu ostatnich trzech lat zrealizowały co najmniej jedną dostawę min. trzech autobusów z silnikiem o napędzie hybrydowym, o wartości zamówienia min. 3 mln zł brutto. O wyborze zdecydują cena (60%), właściwości techniczne i eksploatacyjne (35%) i okres gwarancji (5%). Pod uwagę brane będzie zużycie paliwa, podatność obsługowa poszycia bocznego, podział szyby przedniej, materiał konstrukcyjny szkieletu (kratownicy) ramy podwozia, materiał poszycia zewnętrznego nadwozia, typ magazynu energii wytwarzanej podczas hamowania autobusu, liczba miejsc pasażerskich siedzących dostępnych bezpośrednio z poziomu niskiej podłogi, bezemisyjny dojazd do przystanku, bezemisyjny odjazd z przystanku, ilość czynnika chłodzącego, wysokość wejścia w drzwiach.

Na dostawy przeznaczono 330 dni.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony