Partnerzy serwisu:

Ostrów Wlkp. akceptuje ofertę na elektrobusy

Witold Urbanowicz 08.04.2022

Ostrów Wlkp. akceptuje ofertę na elektrobusy
fot. MZK Ostrów Wielkopolski
Miejski Zakład Komunikacji w Ostrowie Wielkopolskim rozstrzygnął przetarg na zakup sześciu autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą do ładowania. O zamówienie ubiegał się wyłącznie Solaris. Zakupy są dofinansowane z programu Zielony Transport Publiczny.
Autobusy o długości ok. 12 m mają mieścić co najmniej 69 pasażerów, z czego minimum 24 na miejscach siedzących. Preferowany układ drzwi to 2-2-2. Silnik ma mieć moc minimum 160 kW, a wymagany zasięg to 130 km. Więcej o zamówieniu piszmy tutaj.

Pod koniec marca minął termin składania ofert. Wystartował jedynie Solaris, który zlecenie wycenił na 16,738 mln zł brutto. Mieści się ona w budżecie zamawiającego, który określono na 17,343 mln zł brutto. Dzisiaj (8 kwietnia) zamawiający ją zaakceptował.

Pojazdy mają zostać dostarczone w dwóch turach. Pierwsza z nich, obejmująca dostawę trzech elektrobusów oraz wszystkich ładowarek ma zostać zrealizowana między 3 a 7 lipca 2023 roku, natomiast trzy pozostałe pojazdy mają dotrzeć do zamawiającego między 2 a 6 października przyszłego roku.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony