Partnerzy serwisu:

Ostrów Wielkopolski wybiera elektrobusy Ursusa

Witold Urbanowicz 21.03.2018

Ostrów Wielkopolski wybiera elektrobusy Ursusa
fot. Ursus Bus
Miejski Zakład Komunikacji w Ostrowie Wielkopolskim rozstrzygnął przetarg na sześć fabrycznie nowych, niskopodłogowych elektrycznych autobusów miejskich. Postępowanie wygrał Ursus Bus, który w starciu pokonał Solarisa.
Przedmiotem zamówienia jest sześć fabrycznie nowych autobusów elektrycznych o długości ok. 12 metrów. Pojazdy powinny pozwalać na przewiezienie minimum 75 pasażerów, z czego 24 na miejscach siedzących, wśród których minimum 5 powinno być dostępnych z niskiej podłogi. Wymiana pasażerów ma się odbywać przez troje drzwi w układzie 2–2–2.

Autobus ma być napędzany silnikiem elektrycznym o mocy co najmniej 160 kW, zasilanym magazynem energii elektrycznej o pojemności 200 kWh. Zamawiający wymaga, aby magazyn energii elektrycznej był doładowywany podczas jazdy autobusu energią elektryczną wygenerowaną podczas hamowania (rekuperacja energii). Pojazdy będą ładowane za pomocą złącza plug-in.

W postępowaniu wystartowały dwie firmy. Zamawiający poinformował, że na realizację zamówienia przeznaczył kwotę 15,775 mln zł brutto. W kwocie tej zmieścił się Ursus Bus, który zaproponował dostawy za 15,350 mln zł brutto. Nieznacznie powyżej kosztorysu znajduje się oferta Solarisa, który swoje pojazdy wycenił na 16,015 mln zł brutto.

Dzisiaj (21 marca) przetarg został rozstrzygnięty. Wybrano ofertę Ursus Busa, który nie tylko był tańszy od Solarisa, ale uzyskał nieznacznie więcej punktów w kryterium parametrów techniczno-eksploatacyjnych.
Pierwsze trzy pojazdy oraz trzy ładowarki mają zostać dostarczone między 18 a 22 lutego przyszłego roku. Druga partia trzech autobusów ma trafić do zamawiającego między 23 a 26 kwietnia 2019 r.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony