Partnerzy serwisu:

Ostrów Wielkopolski. Mera Systemy dostarczy 55 biletomatów

Jakub Dybalski 31.10.2018

Ostrów Wielkopolski. Mera Systemy dostarczy 55 biletomatów
fot. Mera
Stacjonarne oraz mobilne automaty biletowe produkcji spółki Mera Systemy trafią do Ostrowa Wielkopolskiego w przyszłym roku. Mera Systemy podpisała umowę z Miejskim Zakładem Komunikacji na dostawę, montaż i uruchomienie 55 urządzeń.
– Biletomaty stacjonarne zostaną zlokalizowane na najbardziej obleganych przez pasażerów przystankach. Będzie tam można zakupić bilety przy pomocy karty płatniczej, ale również za gotówkę. W przypadku biletomatów stacjonarnych w formie banknotów i bilonu. W mobilnych płatności gotówkowej dokonamy wyłącznie monetami. To kolejne rozwiązanie mające na celu zachęcić ostrowian do korzystania z transportu publicznego, który, dzięki wprowadzaniu innowacji, staje się komfortowy, bezpieczny i niezwykle nowoczesny – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Ostrowianie, poza zakupem papierowych biletów jednorazowych, będą mieli możliwość doładowania wirtualnej portmonetki oraz doładowania i sprawdzenia Ostrowskiego Biletu Elektronicznego. Automaty biletowe to coraz ważniejszy kanał dystrybucji, o czym świadczą dane dotyczące sprzedaży. W Warszawie już ponad 55 proc. sprzedaży biletów pochodzi z biletomatów (42,7 proc. – stacjonarnych, 12,6 proc. – mobilnych).

fot. Mera

Do Ostrowa Wielkopolskiego trafi 50 mobilnych biletomatów BM-06 oraz 5 stacjonarnych typu BS-201. Mieszkańcy Ostrowa będą mogli korzystać z urządzeń już połowie przyszłego roku.

– Przy konstruowaniu automatów, naszym priorytetem jest wysoki poziom wygody obsługi i bezpieczeństwa pasażerów, dlatego też używamy najwyższej jakości komponentów i stosujemy najbardziej zaawansowane rozwiązania konstrukcyjne. Nasze biletomaty są niezwykle łatwe w obsłudze. O ich obsługę prosimy osoby starsze, a ich uwagi uwzględniamy następnie w naszych projektach – tłumaczy Izabela Tłoczek-Koper, manager sprzedaży Mery Systemy.

Biletomaty stacjonarne ulokowane zostaną na ul. Głogowskiej, ul. Konopnickiej, pl. 23 Stycznia, ul. Raszkowskiej oraz przy Centrum Przesiadkowym na ul. Wojska Polskiego. Automaty mobilne zostaną zainstalowane w autobusach MZK.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony