Partnerzy serwisu:

Ostrołęka z przetargiem na 10 autobusów CNG

Jakub Dybalski 05.02.2020

Ostrołęka z przetargiem na 10 autobusów CNG
fot. Briho, lic. CC BY-SA 3.0
Miasto Ostrołęka rozpisało przetarg na 10 nowych autobusów napędzanych sprężonym gazem ziemnym. Na oferty urzędnicy czekają do 10 marca.
Ostrołęka chce kupić 10 autobusów CNG. Miasto nie opublikowało jeszcze specyfikacji zamawianych pojazdów, ale z ogłoszenia o zamówieniu wynika, że będą to pojazdu 12–metrowe. Bo przewidziana suma netto na zamówienie to 11 003 333 zł.

Jak informuje zamawiający, autobusy muszą być pojazdami tej samej marki, wyprodukowanymi przez tego samego producenta. Muszą być fabrycznie nowe i wyprodukowane nie wcześniej niż 6 miesięcy przed datą dostawy. Nie mogą być prototypami.

Wśród kryteriów najważniejszym będzie cena (60 proc. punktów). 15 proc. punktów będzie do uzyskania za warunki gwarancji, a 14 proc. – czyli stosunkowo dużo – za zużycie paliwa wg testu SORT 2. Pozostałe punkty mają związek z kryteriami technicznymi. Poszycie zewnętrzne ścian bocznych autobusu z podziałem pionowym na całej wysokości panelu pasa podokiennego wyceniono na 6 proc. punktów, a szybę przednią składającą się z trzech części (cześć dolna lewa, cześć dolna prawa podzielone w osi pojazdu oraz część górna) na 5 proc. punktów.

Zakup pojazdów jest współfinansowany z funduszy unijnych w ramach zadania „Ograniczenie emisji zanieczyszczeń powietrza poprzez zrównoważony rozwój mobilności miejskiej na terenie Ostrołęki”.

PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony