Partnerzy serwisu:

Ostrołęka kupuje krótkie elektryki

Witold Urbanowicz 23.07.2018

Ostrołęka kupuje krótkie elektryki
fot. MZK Ostrołęka
Ostrołęka rozpisała przetarg na dostawy pięciu autobusów elektrycznych o długości ok. 9,5-10,5 m. Pojazdy mają być ładowane za pomocą wtyczki. Ich dostawy przewidziano przed końcem czerwca 2019 r.
Przedmiotem zamówienia jest pięć nowych w pełni niskopodłogowych autobusów z napędem elektrycznym, wyprodukowanych w 2018 lub 2019 r. Zamawiający wymaga pojazdów o długości 9,5-10,5 m, mieszczących min. 60 podróżnych, w tym co najmniej 23 na miejscach siedzących. Pojazd ma posiadać drzwi w układzie 1-2-0. Wejście powinno znaleźć się na wysokości nie wyższej niż 330 mm.

Część pasażerska ma być ogrzewana, zapewniony ma być system wentylacji z oknami przesuwnymi, nie ma natomiast mowy o klimatyzacji. Przewidziano urządzenie podgrzewające typu mokrego, zasilane olejem napędowym lub mieszaniną oleju napędowego i biopaliw. Wyposażenie obejmuje także wyświetlacze zewnętrzne LED, wyświetlacze wewnętrzne LCD, system zliczania pasażerów, Wi-Fi, gniazda USB do ładowania urządzeń mobilnych, monitoring, monitory reklamowe.

Wymagany jest silnik z tyłu pojazdu o mocy min. 120 kW. Pojazd ma być wyposażony w baterie o pojemności min. 170 kWh z żywotnością określoną na co najmniej 5 lat przy spadku pojemności nie większej niż 20%. Przewidziano ładowanie plug-in (wtyczka), a ładowarka o mocy min. 30 kW ma być zabudowana w pojeździe.

Termin składania ofert mija 29 sierpnia. W postępowaniu mogą brać udział firmy, które w ciągu ostatnich trzech lat dostarczyły co najmniej trzy autobusy elektryczne. O wyborze zadecydują cena (60%), parametry techniczne w rozbiciu na rodzaj napędu, zużycie energii, przedni zderzak oraz gwarancja na baterie trakcyjne przy spadku pojemności do nie mniej niż 80% (30%), a także rok produkcji (10%).

Dostawy mają zostać zrealizowane do 28 czerwca 2019 r. Ostrołęka próbowała kupić elektryki już w zeszłym roku, w postępowaniu nie wystartował jednak żaden producent.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony