Partnerzy serwisu:

Ostrołęka kupiła dwa elektryki od Solarisa

Solaris 08.09.2014

Ostrołęka kupiła dwa elektryki od Solarisa
Na zdjęciu Solaris Urbino 8.9 LE electric. Taki model będzie dostarczony do Ostrołękifot. Solaris
Miejski Zakład Komunikacji w Ostrołęce podpisał dzisiaj (8 września) z Solarisem umowę na dostawę dwóch autobusów elektrycznych – Solaris Urbino 8,9 LE electric. Są to pierwsze, w pełni elektryczne autobusy zakupione w Polsce. Pojazdy zostaną przekazane przewoźnikowi wiosną przyszłego roku.
W wyniku wygranego przetargu firma Solaris wyprodukuje dla MZK w Ostrołęce dwa elektryczne autobusy w wersji niskowejściowej o długości 8,9 metra. Pojazdy zostaną wyposażone w silniki elektryczne o mocy 160kW. Ładowanie baterii o pojemności 160 kWh będzie odbywać się metodą plug-in ze standardowego, trójfazowego przyłącza przemysłowego dzięki zastosowaniu specjalnych ładowarek pokładowych, zamontowanych na dachach pojazdów. Elektryczny osprzęt do autobusu dostarczy polska firm Medcom.

– Bardzo cieszymy się z faktu, iż MZK w Ostrołęce stawia na innowacyjną technologię, jaką są autobusy bateryjne. Jednocześnie mamy nadzieję, że jest to początek silniejszej tendencji w naszym kraju, w zakresie inwestowania w niskoemisyjny transport publiczny – powiedział dr inż. Dariusz Michalak, wiceprezes firmy Solaris Bus & Coach.

Pojazdy zamówione przez MZK są pierwszymi, w pełni elektrycznymi autobusami zakupionymi w Polsce. Do grona zagranicznych odbiorców elektrycznych Solarisów dołączy tym samym Ostrołęka. Ebusy spod znaku zielonego jamnika zostały lub niebawem zostaną dostarczone do Klagenfurtu w Austrii, Berlina, Brunszwiku, Düsseldorfu, Drezna, Hamburga w Niemczech oraz w Västerås w Szwecji. Elektryczny autobus marki Solaris od kwietnia tego roku kursuje także po Krakowie, gdzie jest testowany przez miejscowe MPK.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony