Partnerzy serwisu:

Ostrołęka dopłaca do elektrobusów Solarisa

Witold Urbanowicz 10.06.2020

Ostrołęka dopłaca do elektrobusów Solarisa
fot. Solaris
Miasto Ostrołęka zaakceptowało ofertę Solarisa w przetargu na dostawy dwóch autobusów jednoczłonowych z napędem elektrycznym oraz odpowiednią infrastrukturą do ładowania. Na dostawy przeznaczono rok.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa dwóch fabrycznie nowych jednoczłonowych autobusów elektrycznych. Zamawiający wymaga pojazdów o długości do 12,5 m. Wymagany jest silnik elektryczny centralny umiejscowiony przed osią napędową lub silniki elektryczne zintegrowane z osią napędową o sumarycznej mocy min. 160 kW. Zakup obejmuje również stacje ładowania.

Przed połową maja minął termin składania ofert. Wystartował tylko Solaris, który wycenił swoją ofertę na 6,143 mln zł brutto. To więcej, niż zakładał budżet, określony na kwotę 4,634 mln zł brutto. Producent zaoferował 36 miesięcy gwarancji na cały autobus z wyposażeniem, 60 miesięcy na powłoki lakiernicze, 120 miesięcy na szkielet kratownicy podwozia i nadwozia oraz na perforację korozyjną blach poszycia zewnętrznego, osiem lat na magazyny energii oraz 36 miesięcy na ładowarki zajezdniowe.

Dziś (10 czerwca) Ostrołęka poinformowała o rozstrzygnięciu postępowania. Miasto zdecydowało się na zwiększenie budżetu i zaakceptowanie oferty Solarisa. Na realizację zamówienia przeznaczono 12 miesięcy, licząc od zawarcia umowy.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony