Partnerzy serwisu:

Ostrawa sprzedała Ekova Electric spółce Skoda Transportation

Rafał Dybiński 26.06.2020

Ostrawa sprzedała Ekova Electric spółce Skoda Transportation
fot. Ekova
Zarząd miasta Ostrawy zdecydował, aby miejscowa firma transportowa (DPO) sprzedała 100 proc. udziałów spółki zależnej Ekova Electric spółce Skoda Transportation. Całkowita cena oferty wynosi 417 milionów koron.
Przygotowana w ciągu roku transakcja rodzi szereg pytań. Głosowało za nią 34 z 50 przedstawicieli miasta położonego niedaleko południowej granicy Polski.

DPO ma sprzedać swoją firmę do modernizacji i produkcji tramwajów, trolejbusów oraz autobusów elektrycznych, która została stworzona w 2011 roku. Chociaż kwota 417 mln koron jest oficjalną, to jest faktycznie spada do 303 mln koron ze względu na stopniowe dostosowanie. Ekova musi jednak zapłacić 60 mln koron za remont dachu hali głównej. Drugą połowę tych kosztów pokryje już Skoda.

Według Libora Hincicy z serwisu "Ceskoslovensky dopravak" transakcja nie jest jednak tak korzystna, jak miasto stara się przedstawić. - Utrata kontroli nad Ekova Electric oznacza dla DPO utratę kontroli nad ceną utrzymania - zaznacza Hincica. Zwraca także uwagę na fałszywe oświadczenia szefa DPO Daniela Morysa, który powiedział deputowanym, że firma transportowa nie ma już dokumentacji nowych tramwajów firmy Stadler.

Hincica zwraca również uwagę, że opinia eksperta wykazała wyższą cenę Ekova Electric, zatrudniającej 188 osób. Firma powstała w 2011 roku, kiedy wyodrębniła się z części działalności Ostrava Transport Company.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek tramwajowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony