Partnerzy serwisu:

Ostatni Urbino 15 z PKM Jaworzno dla Lwowa

Jakub Rösler 11.04.2022

Ostatni Urbino 15 z PKM Jaworzno dla Lwowa
fot. Maciej Kowal / PKM Jaworzno
Jaworzno to kolejne polskie miasto, które zdecydowało się na przekazanie miejskich autobusów dla Lwowa. PKM Jaworzno udostępniło dwa autobusy marki Scania oraz ostatniego eksploatowanego przez siebie Solarisa Urbino 15. Wszystkie pojazdy są już we Lwowie.
Polskie miasta odpowiadają na apele ukraińskich samorządowców i przekazują na rzecz tamtejszych miast autobusy komunikacji miejskiej. Większość pojazdów z Polski trafia do Lwowa, którego park taborowy znacznie się zmniejszył w wyniku rosyjskiej agresji. Lwowskie autobusy wyjechały na wschód kraju, gdzie służą jako pojazdy ewakuacyjne dla rannych jak i transportują ukraińskich żołnierzy.

Do Lwowa autobusy wysłały już m.in. Gdańsk i Gdynia, Kraków czy Poznań. Do tych miast postanowiło dołączyć także Jaworzno, które kilkanaście dni temu przekazało do Lwowa dwie Scanie z 2010 roku. Autobusy pojechały do Ukrainy wypełnione darami.

“Podjąłem decyzję o przekazaniu dwóch używanych autobusów marki Scania wyprodukowanych w 2010 r. na rzecz mieszkańców Lwowa. Pojazdy są nadal w bardzo dobrym stanie technicznym. Na Ukrainie posłużą one do zabezpieczenia potrzeb mieszkańców Lwowa lub transportu obywateli Ukrainy do polskiej granicy. Do autobusów załadowano 11 palet produktów ważących aż 3 tony. To najpotrzebniejsze rzeczy, które mieszkańcy Jaworzna przynosili do Miejskiego Punktu Koordynacji Zbiórek i Pomocy dla Ukrainy” – napisał na swoim facebooku Prezydent Jaworzna, Paweł Silbert.

Jaworzno zdecydowało się jednak na przekazanie jeszcze jednego autobusu dla Lwowa, którym okazał się być Solaris Urbino 15 o numerze taborowym 204. Pojazd był ostatnim Urbino 15, jaki był eksploatowany przez PKM Jaworzno. Także ten autobus dotarł do Ukrainy wyładowany darami i pomocą humanitarną.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony