Partnerzy serwisu:

Oslo reaguje na falę wypadków na hulajnogach. Będą ograniczenia

Jakub Rösler 29.07.2021

Oslo reaguje na falę wypadków na hulajnogach. Będą ograniczenia
fot. Grendelkhan, lic. CC A-SA 4.0 International
W związku z rosnącą falą wypadków na hulajnogach elektrycznych, władze Oslo zdecydowały się na konkretne regulacje. Nowe przepisy zredukują ilość dostępnych w mieście hulajnóg, a także wprowadzą całkowity zakaz ich używania pomiędzy 23:00, a 5:00 rano. Zmiany wejdą w życie od września tego roku.
Od początku tego roku w stolicy Norwegii zanotowano już 856 wypadków, w których uczestniczyły osoby poruszające się na hulajnogach. Rok wcześniej wskaźnik wypadków zatrzymał się na liczbie 1331. Widać wyraźnie, że jeśli tegoroczny trend nie ulegnie zmianie, będzie to rekordowy rok jeśli chodzi o osoby, które doznały urazu z powodu jazdy na hulajnodze.

Jednocześnie jak wskazują statystyki przywołane przez Daily Mail, 57 procent zdarzeń miało miejsce właśnie pomiędzy 23, a 5 rano, kiedy to większość użytkowników wraca z wieczornych imprez. Dodatkowo około 50% poszkodowanych było pod wpływem alkoholu.
Oslo jest europejskim liderem, jeśli chodzi o liczbę hulajnóg na 10000 mieszkańców. Wskaźnik ten wynosi 200, podczas gdy w Sztokholmie ma wartość 125, a w Berlinie poniżej 50.

W najnowszym sondażu przeprowadzonym w stolicy Norwegii, aż 68% respondentów opowiedziało się za zakazaniem używania hulajnóg na chodnikach. Średnia dla takiego pomysłu w skali całego kraju wynosi natomiast 52%. Poza zakazem używania między 23, a 5 rano, miasto chce też ograniczyć całkowitą liczbę dostępnych hulajnóg. Aktualnie ta liczba wynosi ponad 20000 sztuk, a ma zostać zmniejszona do 8000. Każda firma oferująca wynajem, będzie miała równy dostęp do rynku i ilości hulajnóg, które może posiadać. Miasto ma także zostać podzielone na 4 strefy, z określoną ilość środków poruszania się w każdej z nich.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Mobilność
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony