Partnerzy serwisu:

Opóźnią się tramwaje Skody dla Ostrawy

Witold Urbanowicz 20.11.2020

Opóźnią się tramwaje Skody dla Ostrawy
mat. DPO
Z powodu koronawirusa opóźnia się realizacja kontraktu Skody na dostawy 40 nowych tramwajów dla Ostrawy. Pierwsze pojazdy miały dotrzeć w tym roku, tymczasem obecnie miasto spodziewa się rozpoczęcia testów w połowie przyszłego roku.
Ostrawa zamówiła w sumie 40 nowych tramwajów Škoda ForCity Smart. Ofertę wybrano w 2018 r., a jej wartość to ok. 1,9 mld koron (ok. 317 mln zł). Tramwaje, jak zapowiadano w zeszłym roku, miały wyjechać na tory jesienią 2020 r.

Wiadomo już, że terminu tego nie uda się dotrzymać. Jak poinformował portal zdopravy, wykonawca poinformował o opóźnieniu spowodowanym przez epidemię koronawirusa. Teraz miasto spodziewa się testów pierwszego tramwaju pod koniec czerwca 2021 r. Natomiast pierwsze dziecięść pojazdów ma zostać dostarczone jesienią przyszłego roku.

Nowe tramwaje tradycyjnie będą turkusowe, co jest zgodne z identyfikacja wizualną miasta. Dwuczłonowe tramwaje będą liczyły sobie 26,5 m długości i będą posiadać trzy wózki skrętne. Każdy pojazd pomieści 200 pasażerów. Pojazdy będą w pełni klimatyzowane. Wyposażenie obejmuje Wi-Fi, porty USB do ładowania urządzeń mobilnych i monitoring.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony