Partnerzy serwisu:

Opole z jedną ofertą na pięć elektrobusów

Witold Urbanowicz 04.11.2020

Opole z jedną ofertą na pięć elektrobusów
fot. Solaris
Miasto Opole otworzyło oferty w przetargi na dostawę pięciu nowych elektrycznych autobusów miejskich, wraz z dostawą i montażem infrastruktury ładowania. O zamówienie ubiega się wyłącznie Solaris.
Przedmiotem przetargu jest dostawa 5 sztuk fabrycznie nowych autobusów miejskich niskopodłogowych klasy maksi (12-metrowych), napędzanych silnikiem elektrycznym. Zamówienie obejmuje też dostawę i montaż infrastruktury ładowania, w ramach projektu „Elektromobilne Opole”.

Opole wymaga autobusów o długości 11,8-12,2 m, mogących pomieścić min. 80 pasażerów, w tym 28 na miejscach siedzących. Wymagane są trzy pary drzwi w układzie 2-2-2. Przestrzeń pasażerska zostanie wyposażona w klimatyzację, ogrzewanie cieczą wspomagane agregatem elektryczno-spalinowym, zasilanym olejem napędowym, ładowarkę USB do urządzeń mobilnych, urządzenie do dezynfekcji rąk. Wymagane są silnik bądź silniki elektryczne o mocy min. 160 kW. Przewidziano ogranicznik prędkości do 70 km/h. Zamawiający wymaga baterii High Power typu LTO lub równoważne NMC pozwalających przejechać w ruchu miejskim minimum 52km.Przewidziano ładowanie za pomocą wtyczki (plug-in) bądź pantografu odwróconego.

Infrastruktura obejmuje budowę na terenie zajezdni MZK trzech stacji ładowania zajezdniowego – każda o mocy min. 2x60 kW i każda posiadająca dwa niezależne wyjścia do ładowania, zbudowanych w sposób, który umożliwia ładowanie zwiększoną mocą 120 kW w przypadku podłączenia jednego autobusu). Wykonawca musi też zbudować na terenie miasta jedną stację szybkiego ładowania z masztem wyposażonym w pantograf „odwrócony” (opuszczany „góra-dół” umożliwiający ładowanie z mocą 300 kW) oraz z możliwością ładowania plug-in (umożliwiające ładowanie z mocą 150 kW). Zabudowa stacji w wyznaczonej lokalizacji na terenie miasta Opola.

Dzisiaj (4 listopada) minął termin składania ofert. Wystartował jedynie Solaris z ofertą na kwotę 19,854 mln zł. To więcej niż oczekiwał zamawiający, który określił budżet na 17,545 mln zł.

Zwycięzca przetargu będzie miał na realizację zadania 350 dni od podpisania umowy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony