Partnerzy serwisu:

Opole z jedną ofertą na elektrobusy

Witold Urbanowicz 22.02.2021

Opole z jedną ofertą na elektrobusy
fot. Solaris
Opole otworzyło oferty w ponowionym przetargu na dostawy pięciu elektrobusów wraz z infrastrukturą do ładowania. Ponownie wystartował jedynie Solaris, ale tym razem z ofertą zbliżoną do budżetu zamawiającego, co daje szansę na pozytywne rozstrzygnięcie przetargu.
Przedmiotem przetargu jest dostawa pięciu autobusów miejskich niskopodłogowych klasy maxi (12-metrowych), napędzanych silnikiem elektrycznym. Zamówienie obejmuje też dostawę i montaż infrastruktury ładowania, w ramach projektu „Elektromobilne Opole”. Więcej o specyfikacji zamówienia pisaliśmy tutaj.

Dzisiaj (22 lutego) minął termin składania ofert. Wystartował jedynie Solaris, który zaoferował realizację zamówienia za 18,735 mln zł brutto. To nieznacznie tylko więcej, niż zakładał budżet, określony na kwotę 18,718 mln zł brutto. Jest więc szansa, że tym razem uda się rozstrzygnąć postępowanie. Producent zaoferował ponadto 60 miesięcy gwarancji całopojazdowej. Na dostawy przewidziano okres wydłużony do 420 dni.

W poprzednim postępowaniu także wystartował jedynie Solaris z ofertą na kwotę 19,854 mln zł. To więcej niż oczekiwał zamawiający, który wówczas określił budżet na 17,545 mln zł.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony