Partnerzy serwisu:

Opole wybiera MAN-a na dostawcę 23 autobusów

Witold Urbanowicz 19.06.2018

Opole wybiera MAN-a na dostawcę 23 autobusów
fot. UM Opole
Urząd Miasta w Opolu rozstrzygnął przetarg na zakup 20 niskopodłogowych autobusów klasy MAXI i 3 pojazdów klasy MIDI. Pojazdy dostarczy MAN, czyli jedyny startujący w postępowaniu producent.
części 10-metrowych (3 autobusy). Mimo zróżnicowanych długości pojazdów, zamówienie nie jest podzielone na części. Autobusy maja mieć standardowy napęd silnikiem diesla, spełniającym normę Euro 6.

Autobusy 12-metrowe muszą zmieścić co najmniej 85 pasażerów z czego 27 na miejscach siedzących. Powinny mieć niską podłogę na całej długości i troje drzwi w układzie 2–2–2. Autobusy MIDI również powinny mieć troje drzwi w układzie 2–2–2, niską podłogę na całej długości i miejsce dla 75 pasażerów w tym 22 siedzenia.

W połowie maja minął termin składania ofert. Wystartował jedynie MAN, który wycenił pojazdy na kwotę 26,7 mln zł, w tym pojazdy 12-metrowe na kwotę 23,3 mln zł, a pojazdy 10-metrowe na 3,4 mln zł brutto. To nieznacznie więcej niż przeznaczył zamawiający, który przeznaczył na ten cel 25,4 mln zł brutto. Zamawiający jednak zaakceptował tę ofertę.

Producent zadeklarował, że pojazdy dostarczy w terminie do 240 dni od zawarcia umowy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony