Partnerzy serwisu:

Opole wybiera autobusy. Solaris pokonuje MAN-a

Witold Urbanowicz 30.07.2019

Opole wybiera autobusy. Solaris pokonuje MAN-a
fot. Solaris
Miasto Opole rozstrzygnęło przetarg na dostawy dziesięciu 12-metrowych autobusów z napędem spalinowym. Solaris pokonał MAN-a, którego pojazdy stanowią trzon floty MZK Opole.
Przedmiotem przetargu, ogłoszonego w maju, jest dziesięć autobusów miejskich klasy MAXI, czyli standardowej długości. Pojazdy mają być napędzane silnikiem spalinowym. Autobusy muszą mieć troje drzwi w układzie 2–2–2. Powinny mieścić minimum 85 pasażerów, z czego co najmniej 27 na miejscach siedzących.

Na początku lipca minął termin składania ofert. Wystartował Solaris, który zaoferował 12,005 mln zł brutto oraz MAN z kwotą 12,408 mln zł brutto. Obie oferty przewyższały budżet zamawiającego, określony na kwotę 11,987 mln zł brutto.

Opole postanowiło dołożyć środki i w poniedziałek 29 lipca rozstrzygnęło postępowanie. Oficjalnie wybrano ofertę Solarisa, który konkurencję pokonał ceną i gwarancją. MAN otrzymał nieznacznie więcej punktów kryterium warunków techniczno-eksploatacyjnych – za, jak można podejrzewać – zaoferowanie unifikacji silnika (pojazd i jednostka napędowa od tego samego producenta).

Jeśli wybór ten utrzyma się (nie będzie skutecznych odwołań), to w Opolu pojawi się nowa marka pojazdów. W tej chwili flota MZK opiera się o MAN-y.

Na realizację zadania zwycięzca przetargu będzie miał 300 dni od daty podpisania umowy.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony