Partnerzy serwisu:

Opole. Solaris o włos przed MAN-em w przetargu na autobusy

Jakub Dybalski 04.07.2019

Opole. Solaris o włos przed MAN-em w przetargu na autobusy
fot. Kaww, domena publiczna Wikimedia commons
Solaris złożył nieznacznie korzystniejszą cenowo ofertę niż MAN na 10 autobusów miejskich dla Opola. Oferty nie mieszczą się w budżecie, ale w tym przypadku również przekroczenie jest nieznaczne.
W Opolu otwarto oferty w ogłoszonym w maju przetargu na dziesięć 12-metrowych autobusów ze standardowym napędem. Złożyły je Solaris i MAN.

Solaris za swoje pojazdy zażądał 12 004 800 zł brutto. MAN zaproponował autobusy za 12 408 412,20 zł brutto. W skali całego kontraktu to różnica kilkuprocentowa. Co prawda obie oferty przekraczają budżet, ale Opole na zakupy zaplanowało 11 986 992,33 zł brutto, więc przekroczenie jest minimalne.

Co prawda Solaris zaproponował pojazdy w niższej cenie, a także dłuższą (48 miesięcy, MAN – 36 miesięcy) gwarancję całopojazdową, ale w przetargu aż 35 proc. punktów można otrzymać za rozbudowane kryteria techniczne i to prawdopodobnie ta część ofert zdecyduje, do kogo trafi zamówienie. Choć w informacji z otwarcia ofert tych szczegółów nie ujawniono, to można się spodziewać np. tego, że MAN zyska punkty za unifikację silnika (pojazd i jednostka napędowa od tego samego producenta), których nie dostanie Solaris.

Przedmiotem przetargu są klasyczne autobusy miejskie. Powinny posiadać troje drzwi, mieścić 85 pasażerów, z czego 27 na miejscach siedzących. Silnik musi spełniać normę Euro 6.

Na realizację zadania zwycięzca przetargu będzie miał 300 dni od daty podpisania umowy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony