Partnerzy serwisu:

Opole. Mniej Zielonych na elektrobusy

Jakub Rösler 27.09.2021

Opole. Mniej Zielonych na elektrobusy
Fot. Solaris
Opole czeka na 5 nowych elektrycznych Solarisów, ale już może planować kolejne zakupy. Stolica województwa opolskiego uzyskała dofinansowanie na zakup 9 autobusów elektrycznych z programu Zielony Transport Publiczny. Choć kwota dofinansowania opiewa na aż 20 milionów złotych, to pierwotnie miasto chciało kupić 16 pojazdów i otrzymać 40 mln złotych.
Zwiększa się liczba miast, które otrzymały dofinansowanie w ramach pierwszej edycji programu Zielony Transport Publiczny. Projekt, który ma na celu redukcję emisji zanieczyszczeń w transporcie zbiorowym poprzez zakup autobusów elektrobusów, trolejbusów i autobusów wodorowych jest realizowany przez NFOŚiGW. Opole jest już 6 miastem, które otrzymało z niego dofinansowanie.

Jak pisaliśmy w marcu tego roku, Opole pierwotnie chciało zakupić 16 autobusów w ramach programu, a kwota dofinansowania miała wynieść około 40 mln złotych. Ostatecznie udało się pozyskać 20 milionów złotych, które starczą na zakup 9 autobusów elektrycznych i długości 12 metrów. Wartość całego projektu to 34 miliony złotych. Poza nowymi elektrykami zakupy obejmą także dostarczenie 4 dwustanowiskowych stacji ładowania zlokalizowanych w zajezdni, a także szybką, pantografową ładowarkę na przystanku Pużaka-Pętla.

To drugi etap realizowanego przez miasto projektu Elektromobilne Opole. W jej ramach w pierwszym etapie zakupiono pięć autobusów elektrycznych marki Solaris, które mają dotrzeć do miasta w połowie przyszłego roku. Drugim krokiem są właśnie autobusy, które mają zostać pozyskane w ramach Zielonego transportu Publicznego i będą kursować na dwóch liniach, 3, a także 11.
PARTNERZY DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony