Partnerzy serwisu:

Opoczno na razie bez autobusów gazowych

Witold Urbanowicz 23.05.2022

Opoczno na razie bez autobusów gazowych
fot. Solaris
MZK Opoczno rozpisało na przełomie marca i kwietnia przetarg na dostawy pięciu autobusów gazowych. Postępowanie zostało unieważnione z powodu braku ofert.
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Opocznie prowadziło przetarg na zakup pięciu autobusów miejskich napędzanych gazem CNG. Zamówienie jest dofinansowane ze środków wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska.

Długość autobusów określono na 7,5-8,5 m, a każdy z pojazdów miał zabierać na swój pokład minimum 30 osób, z czego 14 z nich ma mieć możliwość podróży na miejscach siedzących. Autobusy miały być napędzane silnikiem o mocy od 90 do 140 kW. Pojazdy miałypokonywać na jednym tankowaniu gazem około 300 kilometrów, a pojemność zbiorników określono na minimum 250 litrów.

W autobusach przewidziano klimatyzację oraz ogrzewanie wodne. Preferowany układ drzwi to 0-2-2, a pojazdy miały mieć niską podłogę od początku przednich drzwi, aż do końca drugich drzwi. Kabina kierowcy będzie zamknięta lub półzamknięta, z deską i okienkiem do sprzedaży biletów. W autobusach znaleźć się miały ładowarki USB, systemy informacji pasażerskiej oraz monitoringu, a także system zliczania pasażerów.

W zeszłym tygodniu postępowanie zostało unieważnione. Nie wystartował bowiem żaden podmiot.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek autobusowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony