Partnerzy serwisu:

Olsztynek: Do przebudowy dworca brakuje dużo

Witold Urbanowicz 13.06.2019

Olsztynek: Do przebudowy dworca brakuje dużo
mat. PKP SA
To już trzeci przetarg PKP SA na przebudowę dworca w Olsztynku. I tym razem jednak może być trudno o rozstrzygnięcie – do najtańszej oferty zamawiającemu brakuje połowy kwoty. Zgodnie z założeniami obecny budynek miałby zostać przebudowany na obiekt usługowy z salą wielofunkcyjną, natomiast obsługa podróżnych zostałaby przeniesiona do mniejszego, historycznego budynku toalet.
Zakres prac obejmuje przebudowę historycznego budnku toalet ze zmianą sposobu użytkowania na budynek dworca kolejowego z częścią usługową i poczekalnią na ok. 20 osób. Zaplanowano też budowę wiaty otwartej dla podróżnych oraz rozbiórkę budynku magazynowego. Drugi etap zakłada przebudowę istniejącego głównego dworca kolejowego i budynku ekspedycji ze zmianą sposobu użytkowania na budynek usługowo-kulturowy z salą wielofunkcyjną na 120 osób. Wygląd zewnętrzny i bryła budynku nie ulegną zasadniczym zmianom.

W środę 12 czerwca minął termin składania ofert. Najtańszą ofertę – na kwotę 20,97 mln zł brutto – złożyła firma SKB. Budimex zaoferował 23,98 mln zł brutto, a MERX – 32,96 mln zł brutto. Wszystkie oferty znacząco przekraczają budżet określony przez PKP SA na kwotę 13,17 mln zł brutto.

To już trzeci przetarg na dworzec w Olsztynku. W pierwszym wpłynęła tylko jedna oferta na kwotę blisko 19 mln zł. W drugim przetargu nie było ofert.Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony