Partnerzy serwisu:

Olsztyn. Tramwaj Panorama wykoleił się podczas jazd testowych

Przemysław Farsewicz 09.03.2020

Olsztyn. Tramwaj Panorama wykoleił się podczas jazd testowych
fot. PF
Nowy tramwaj, który niedawno przyjechał do Olsztyna, uległ wykolejeniu podczas testów homologacyjnych. Nie ma utrudnień w ruchu pozostałych tramwajów.
Turecki tramwaj Panorama przechodzi obecnie proces homologacyjny i testy w Olsztynie. Wóz przyjechał w lutym do miasta, aby na miejscu sprawdzić jego wszystkie parametry. W piątek wyruszył nawet w pierwszą podróż do miasta za dnia, pomiędzy normalnymi kursami pozostałych tramwajów. Panorama przejechała cały odcinek od dworca kolejowego do krańcówki na ul. Kanta. Wcześniej pojazd poruszał się po terenie zajezdni, ale także od tygodnia nocami po miejskiej sieci.

Cały proces homologacji nadzoruje specjalistyczna firma z Warszawy – TÜV Rheinland Polska. MPK Olsztyn udostępnia jedynie infrastrukturę do przeprowadzenia prób homologacji tramwaju. Pojazdy prowadzą jednak motorniczowie z Olsztyna. Do czasu odbiorów wóz pozostaje własnością producenta, który odpowiada za przebieg homologacji.

Jak się okazuje, jazdy próbne wcale nie muszą iść gładko. Przekonały się o tym służby producenta w poniedziałek. Nowy tramwaj, około godz. 10 rano przy ul. Towarowej, wykoleił się jednym wózkiem na krzyżownicy. Stało się to podczas wyjazdu z zajezdni MPK Olsztyn. Ekipa już pracuje nad wkolejeniem tramwaju. Na szczęście do zdarzenia doszło na odcinku technicznym linii (służy tramwajom do wyjazdu na trasy i powrót na zajezdnię), dzięki czemu wykolejenie nie wpływa na ruch pozostałych tramwajów.

Aktualizacja: 10 marca

Firma TÜV Rheinland Polska podkreśla, że nie nadzorowała jazd testowych Panoramy w dniu, w którym doszło do wykolejenia, Tym samym, jak przekazuje spółka, wyjazd tramwaju nie stanowił elementu badań homologacyjnych.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony