Partnerzy serwisu:

Olsztyn sprowadza Solarisy z Monachium

Przemysław Farsewicz 28.08.2019

Olsztyn sprowadza Solarisy z Monachium
fot. PF
Do Olsztyna dotarł pierwszy z trzech Solarisów Urbino III generacji. Do stolicy regionu przybył z Monachium. Pojazdy uzupełnią tabor MPK Olsztyn.
W zajezdni Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Olsztynie ujrzeć można nowy nabytek spółki. Na Warmię sprowadzono bowiem używany autobus z Niemiec. Jest już pomalowany w kolor limonkowy, zaś wkrótce zostanie dostosowany do wytycznych Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu. – Jest bez logo MPK i wyposażenia technicznego – uściśla Cezary Stankiwiecz, rzecznik prasowy MPK Olsztyn.

„Nowy” pojazd to Solaris Urbino 12 III generacji. Autobus dotarł do Olsztyna z Monachium. Będzie ich w sumie trzy, a wszystkie w limonkowe barwy. – W pełni gotowe mają być we wrześniu. Całość prac wykonuje niemiecki dostawca. Solarisy Urbino III są ośmioletnie i w doskonałym stanie technicznym – podkreśla Stankiewicz.

O tym, że pojazd przybył z Niemiec świadczy przede wszystkim popularny u naszych sąsiadów układ drzwi 2-2-0. Wartość inwestycji, która polega na leasingu pojazdów, to 170 tys. euro za pojazd. – Zakupione autobusy mają obsługiwać trasy miejskie i pozamiejskie – wyjaśnia Stankiewicz. Jak dodaje, pojazdy uzupełnią tabor MPK Olsztyn.

Warto przypomnieć, że równo rok temu Olsztyn również wzbogacił się o sześć używanych autobusów. Wówczas zakupiono Many z Niemiec – trzy przegubowe i trzy piętnastometrowe. Pozwoliły one zastąpić inne Many z floty MPK Olsztyn, które miały już po 18-20 lat. Wcześniej przedsiębiorstwo kupiło jednego krótkiego Mana Lion’s City. Poruszał się on po drogach w niemieckiej Moguncji. Jeszcze wcześniej, bo w 2014 roku, MPK kupiło krótkie autobusy Man NM223.2. Było to m.in. sześć pojazdów z Mauren w Liechtensteinie, jak i z Niemiec.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony