Partnerzy serwisu:

Olsztyn: Na linii do Gutkowa powstanie dodatkowy, trzeci przystanek

Redakcja 11.10.2019

Olsztyn: Na linii do Gutkowa powstanie dodatkowy, trzeci przystanek
fot. PKP PLK
Trwają prace na przebudowie linii kolejowej Olsztyn – Gutkowo. Projekt został rozszerzony o nowy przystanek – Olsztyn Szkoła. Tym samym na trasie powstaną nie dwa, a trzy nowe przystanki, co stworzy warunki do uruchomienia kolei aglomeracyjnej.
Od września są prace na linii kolejowej nr 220 na odcinku Olsztyn – Gutkowo. Wykonawca zdemontował stare elementy torów i sieci trakcyjnej na całej długości 6,5-kilometrowego odcinka przebiegającego przez osiedla Likusy i Redykajny.

– Dzięki inwestycji PKP Polskie Linie Kolejowe znacząco poprawi się mieszkańcom Olsztyna dostęp do kolei. Olsztyn Likusy przy ul. Bałtyckiej, Olsztyn Redykajny przy ul. Hozjusza oraz dodatkowy peron na istniejącym przystanku Olsztyn Śródmieście zapewnią wygodniejszy dojazd do pracy i szkół z sąsiednich gmin. Nowością będzie także trzeci nowy przystanek – Olsztyn Szkoła, który powstanie w pobliżu Zespołu Szkół Elektronicznych i Ekonomicznych oraz kompleksu wypoczynkowo-rekreacyjnego przy największym olsztyńskim jeziorze Ukiel – powiedział Ireneusz Merchel, prezes Zarządu
PKP Polskich Linii Kolejowych SA.

Wyższy poziom bezpieczeństwa zapewni tunel pieszo-rowerowy na ul. Jeziornej, który zastąpi przejście w poziomie szyn. Umożliwi od dojście do plaży miejskiej od strony ul. Bałtyckiej. Budowa mijanki w obrębie przystanku Olsztyn Likusy poprawi przepustowość trasy.

Projekt przebudowy linii 220 zrealizowany będzie ze środków budżetowych. Wartość prac to 66,1 mln zł netto. Zakończenie inwestycji planowane jest w III kwartale 2020 roku.Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony