Partnerzy serwisu:

Olsztyn. Dzieci z komunikacji skorzystają bez opłat

Przemysław Farsewicz 27.06.2019

Olsztyn. Dzieci z komunikacji skorzystają bez opłat
Olsztyński tramwajFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Rodzice młodzieży szkolnej odetchną z ulgą. Radni Olsztyna przegłosowali projekt, który zniesie opłatę w komunikacji miejskiej dla dzieci uczącej się w szkołach podstawowych. Udogodnienie na razie jednak będzie w ograniczonym zakresie.
Olsztyn, wzorem wielu miast w Polsce jak np. Warszawy, Poznania, Szczecina, Trójmiasta, ale też Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, wprowadza bezpłatne przejazdy komunikacją miejską.

– Od 1 września, mocą środowej uchwały Rady Miasta wprowadzamy bezpłatne przejazdy dla uczniów szkół podstawowych mieszkających w Olsztynie – poinformował Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. – Obiecywaliśmy darmową komunikację dla uczniów i obietnicę dotrzymaliśmy – podkreśla.

Warto dodać, że zmiany obejmą tylko tych uczniów, których rodzice są zameldowani w Olsztynie oraz rozliczają podatki w mieście. Ruch ze strony Olsztyna ma zachęcać do korzystania z komunikacji miejskiej. Przy okazji urzędnicy wychodzą z założenia, że część kosztów ponoszonych na utrzymywanie bezpłatnych przejazdów dla uczniów podstawówek zwróci się w podatkach.

Z wyliczeń Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie wynika, że miasto za przejazdy dzieci zapłaci do końca tego roku od 300 do 400 tys. zł. Za pełny rok 2020 wyliczenia wskazują na zakres od 1,5 – 1,8 mln zł. Od możliwości finansowych miasta będzie zależało rozszerzenie w przyszłości bezpłatnej komunikacji publicznej także na młodzież szkół ponadpodstawowych.

Aby otrzymać dla dziecka bezpłatne przejazdy, należy udać się do punktu obsługi klienta i wyrobić własnym pociechom kartę miejską. Rodzice powinni zabrać ze sobą kopię zeznania podatkowego za ubiegły rok i zaświadczenie z olsztyńskiego urzędu skarbowego, które potwierdzi, że rozliczają w Olsztynie podatki.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony