Partnerzy serwisu:

Oferty na stację Olsztyn Główny poznamy później

Witold Urbanowicz 27.11.2020

Oferty na stację Olsztyn Główny poznamy później
fot. MJ
PKP PLK przychyliły się do odwołań firm potencjalnie zainteresowanych przetargiem na przebudowę układu torowo-peronowego stacji Olsztyn Główny i uszczegółowiły opis przedmiotu zamówienia. Oferty poznamy w grudniu – trzy tygodnie później.
W październiku PKP PLK ogłosiły przetarg na kompleksową przebudowę stacji Olsztyn Główny. Oferty mieliśmy poznać 27 listopada, ale od zapisów specyfikacji odwołały się firmy Budimex i Strabag. – Krajowa Izba Odwoławcza wydała w dniu 6 listopada 2020 r. postanowienia o umorzeniu postępowania odwoławczego z uwagi na uwzględnienie odwołań w części przez zamawiającego PKP PLK SA oraz wycofywanie przez odwołujących odwołań w części zarzutów nieuwzględnionych przez zamawiającego – informuje Katarzyna Prowadzisz, rzecznik prasowy KIO. Jak zaznacza, izba – wydając postanowienie o umorzeniu postępowania – nie poddawała ocenie merytorycznej zarzutów.

Jak wyjaśniają PKP PLK, zastrzeżenia dotyczyły dokumentacji przetargowej i uzupełnienia jej o szczegóły pozwalające precyzyjnie złożyć oferty. – Dokumenty zostały uszczegółowione. Opublikowane są przedmiary – m.in. zakresy w branży torowej, odwodnieniowej oraz energetycznej, wskazywane w pytaniach zainteresowanych oferentów – wyjaśnia Martyn Janduła z biura prasowego PKP PLK. W związku z tym przesunięto termin składania ofert pierwotnie wypadający 27 listopada na 18 grudnia.

Stacja Olsztyn Główny zmieni diametralnie swoje oblicze. Przebudowany zostanie cały układ torowy. Perony zostaną podwyższone i poszerzone, powstanie nowa krawędź peronowa. Powstanie też nowy tunel, który będzie szerszy, wyższy i przede wszystkim dłuższy, dzięki czemu powstanie dojście na drugą stronę stacji – na Zatorze. Podróżni na perony dostaną się za pomocą schodów zwykłych, ruchomych i wind. Szczegółowo o zakresie pisaliśmy tutaj.

Wartość zamówienia przekracza 200 mln zł. Przewidziano też dwie opcje związane z przebudową torów towarowych, budową torów postojowych oraz budową nowych urządzeń komputerowych srk. Inwestycja ma zakończyć się w 2023 r. Oddzielnym zadaniem będzie budowa nowego dworca kolejowego. Przetarg ma zostać ogłoszony do końca roku.Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony