Partnerzy serwisu:

Odessa z trzema ofertami na dostawy niskopodłogowych tramwajów

Witold Urbanowicz 22.09.2021

Odessa z trzema ofertami na dostawy niskopodłogowych tramwajów
fot. Odesmiskelektrotrans
Odesmiskelektrotrans, operator komunikacji tramwajowej i trolejbusowej, otworzył oferty w nowym przetarg na dostawę 12 niskopodłogowych tramwajów. Zakup jest finansowany z pożyczki Europejskiego Banku Inwestycyjnego.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa 12 nowych, w pełni niskopodłogowych tramwajów, przystosowanych do rozstawu 1524 mm. Trójczłonowe pojazdy o długości 26-32 m i szerokości 2,5 m mają pomieścić co najmniej 250 pasażerów. Zamówienie obejmuje też części zamienne oraz sprzęt i narzędzia warsztatowe. Na dostawy przeznaczono 52-76 tygodni.

We wtorek (21 września) minął termin składania ofert. Pojawiły się trzy oferty: CRRC Dalian, konsorcjum firm SP Elektrontrans, Elektronmasz i Kriukowskyj wagonobudiwnyj zawod (KWBZ – zakłady budowy wagonów w Krzemieńczuku) oraz stowarzyszenie osób prawnych Tatra-Jug i Rosemary Gida Dis Tigaret Limited Sirketi.

Zakup jest finansowany z pożyczki Europejskiego Banku Inwestycyjnego w ramach programu Miejski Transport Publiczny Ukrainy. Pożyczka nie pokrywa ewentualnego cła i podatków. Ustalono 15% marżę preferencyjną na pojazdy wyprodukowane na Ukrainie (definicję tę spełnia udział komponentów krajowych w wys. min. 30%).

To już drugie podejście na zakup nowych tramwajów. Poprzedni przetarg, rozpisany przed rokiem i obejmujący wówczas 14 tramwajów, został unieważniony. Wystartowały trzy podmioty. Jak informowano, z uwagi na koronawirusowe ograniczenia startujące firmy nie zdołały dopełnić wszystkich formalności.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony