Partnerzy serwisu:

Odessa z ofertami na nowe niskopodłogowe tramwaje

Przemysław Farsewicz 13.08.2020

Odessa z ofertami na nowe niskopodłogowe tramwaje
fot. MJ
Odessa otworzyła oferty w przetargu na dostawy 14 nowych, w pełni niskopodłogowych tramwajów. Pierwsze pojazdy pojawią się w ciągu roku od podpisania umowy. Zakup jest możliwy dzięki środkom z Europejskiego Banku Inwestycyjnego.
Przedmiotem przetargu, rozpisanego przez przedsiębiorstwo Odesmiskelektrotrans, jest dostawa 14 nowych, wieloczłonowych tramwajów. Ich długość określono na 26-32 m, a pojemność na min. 250 pasażerów. Pojazdy, przystosowane do rozstawu 1524 mm, mają być w pełni niskopodłogowe.

Tramwaje mają przyjechać do zajezdni nr 1 przy ul. Wodoprowodnaja. Pierwsze dostawy powinny odbyć się w ciągu najpóźniej 52 tygodni od podpisania umowy, a ostatnich pojazdów – w ciągu 72 tygodni. Zakup jest możliwy dzięki kredytowi z Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Jak informuje Odesmiskelektrotrans, przetargiem zainteresowanych było siedem firm. Ostatecznie 11 sierpnia swoje oferty złożyły trzy. Pierwsza wpłynęła od chińskiej firmy CRRC Dalian. Drugą złożyło ukraińskie konsorcjum firm SP Elektrontrans, Elektronmasz i Kriukowskyj wagonobudiwnyj zawod (KWBZ – zakłady budowy wagonów Kriukiw w Krzemieńczuku), a ostatnią stowarzyszenie osób prawnych Tatra-Jug i Zaporiżkyj Chlibokombinat (Zaporożska Piekarnia). Teraz komisja przetargowa jest w trakcie rozpatrywania złożonych dokumentów i przygotowuje raport z oceny wniosków do dalszego zatwierdzenia przez EIB.

Nowe pojazdy są częścią projektu związanego z korytarzem tramwajowym północ-południe – osią transportową miasta. Usprawni on przewóz pasażerów na trasie z Rejonu Suworowskiego do końcowych przystanków Lustdorfskiej Dorohy.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek tramwajowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony