Partnerzy serwisu:

Odessa z międzynarodowym przetargiem na niskopodłogowe tramwaje

Witold Urbanowicz 16.06.2021

Odessa z międzynarodowym przetargiem na niskopodłogowe tramwaje
fot. MJ
Odesmiskelektrotrans, operator komunikacji tramwajowej i trolejbusowej, rozpisał nowy przetarg na dostawę 12 niskopodłogowych tramwajów. Zakup jest finansowany z pożyczki Europejskiego Banku Inwestycyjnego.
Przedmiotem zamówienia jest dostawa 12 nowych, w pełni niskopodłogowych tramwajów, przystosowanych do rozstawu 1524 mm. Pojazdy o długości 26-32 m i szerokości 2,5 m mają pomieścić co najmniej 250 pasażerów. Zamówienie obejmuje też części zamienne oraz sprzęt i narzędzia warsztatowe. Na dostawy przeznaczono 52-76 tygodni.

Termin składania ofert mija 7 września. Startować mogą firmy, które w ciągu ostatnich pięciu lat dostarczyły co najmniej 10 tramwajów i które posiadają autoryzowany serwis na terenie Ukrainy. Zakup jest finansowany z pożyczki Europejskiego Banku Inwestycyjnego w ramach programu Miejski Transport Publiczny Ukrainy. Pożyczka nie pokrywa ewentualnego cła i podatków. Ustalono 15% marżę preferencyjną na pojazdy wyprodukowane na Ukrainie (definicję tę spełnia udział komponentów krajowych w wys. min. 30%).

To już drugie podejście na zakup nowych tramwajów. Poprzedni przetarg, rozpisany przed rokiem i obejmujący wówczas 14 tramwajów, został unieważniony. Wystartowały trzy podmioty: CRRC Dalian, konsorcjum firm SP Elektrontrans, Elektronmasz i Kriukowskyj wagonobudiwnyj zawod (KWBZ – zakłady budowy wagonów w Krzemieńczuku), a ostatnią stowarzyszenie osób prawnych Tatra-Jug i Zaporiżkyj Chlibokombinat (Zaporoska Piekarnia). Jak informowano, z uwagi na koronawirusowe ograniczenia startujące firmy nie zdołały dopełnić wszystkich formalności.
PARTNER DZIAŁU


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek tramwajowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony