Partnerzy serwisu:

Odessa kupuje nowe niskopodłogowe tramwaje

Witold Urbanowicz 15.05.2020

Odessa kupuje nowe niskopodłogowe tramwaje
fot. MJ
Odessa, dzięki środkom z Europejskiego Banku Inwestycyjnego, zakupi 14 nowych, w pełni niskopodłogowych tramwajów. Pierwsze pojazdy pojawią się w ciągu roku od podpisania umowy.
Przedsiębiorstwo Odesmiskelektrotrans rozpisało przetarg na dostawy 14 nowych, wieloczłonowych tramwajów. Ich długość określono na 26-32 m, a pojemność na min. 250 pasażerów. Pojazdy, przystosowane do rozstawu 1524 mm, mają być w pełni niskopodłogowe.

Termin składania ofert mija 7 lipca. Startować mogą firmy, które mają min. pięć lat doświadczenia w zakresie tramwajów i które w tym czasie dostarczyły co najmniej 10 niskopodłogowych pojazdów. Wykonawcy muszą też wykazać roczny obrót w ciągu ostatnich trzech lat na poziomie 10 mln euro i dysponować środkami na poziomie 12 mln euro. Ponadto wykonawca musi zawrzeć umowę z partnerem na Ukrainie na obsługę posprzedażową i gwarancyjną. Zamawiający zastosował preferencję dla rodzimej produkcji w postaci 15-procentowego progu dopłaty dla towarów kupionych lub wyprodukowanych na Ukrainie (poziom lokalizacji produkcji określony na 30%).

Tramwaje mają przyjechać do zajezdni nr 1 przy ul. Wodoprowodnaja. Pierwsze dostawy powinny odbyć się w ciągu najpóźniej 52 tygodni od podpisania umowy, a ostatnich pojazdów – w ciągu 72 tygodni. Zakup jest możliwy dzięki kredytowi z Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Nowe pojazdy są częścią projektu związanego z korytarzem tramwajowym północ-południe – osią transportową miasta. Usprawni on przewóz pasażerów na trasie z Rejonu Suworowskiego do końcowych przystanków Lustdorfskiej Dorohy.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rynek tramwajowy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony