Partnerzy serwisu:

Oborniki z Arrivą testują e-busa od Rafako

jd/inf. pras. 11.03.2020

Oborniki z Arrivą testują e-busa od Rafako
Fot. Arriva
Operator Arriva we współpracy z wielkopolską gminą Oborniki oraz firmą Rafako rozpoczął testy eksploatacyjne autobusu elektrycznego.
Autobus będzie realizował zadania przewozowe w Obornikach do 21 marca 2020 roku. Jak zachwala producent, pojazd wyprodukowany przez Rafako posiada baterie umiejscowione w podwoziu, co w połączeniu z synchronicznym wielofazowym silnikiem z magnesami trwałymi, daje gwarancję wysokiej sprawności. Nowatorska, lekka konstrukcja została zaprojektowana bezpośrednio pod napęd elektryczny, a nie zaadoptowana z autobusu zasilanego konwencjonalnie. Baterie trakcyjne będące na wyposażeniu autobusu dają możliwość przejechania do 140 km.

Autobus ma 8,5 m długości i umożliwia podróż 65 pasażerom, w tym 23 na miejscach siedzących. Wyposażony jest w liczne udogodnienia, takie jak klimatyzację przestrzeni pasażerskiej, system monitoringu i informacji pasażerskiej oraz ładowarki USB czy Wi-Fi. Autobus dostosowany jest ponadto do potrzeb osób niepełnosprawnych, dzięki zastosowaniu niskiej podłogi na całej długości pojazdu oraz funkcji przyklęku.

– Autobus w pełni elektryczny na ulicach naszej gminy to nowość. W dobie walki o czyste powietrze warto szukać alternatyw dla tradycyjnych paliw napędzających pojazdy komunikacji miejskiej, do korzystania z której przecież od wielu lat zachęcamy. Jesteśmy ciekawi opinii naszych mieszkańców po tych 11 dniach testowania. Liczymy na to, iż przewoźnik rozważy wprowadzenie tego typu pojazdów na stałe – mówi zastępca burmistrza Obornik Piotr Woszczyk.

– Cieszymy się, że mamy możliwość testowania autobusu, który powstał w trosce o czystość powietrza i redukcję hałasu z otoczenia. Będziemy monitorować jego paramenty, by zweryfikować możliwości i ocenić perspektywę eksploatacji tego typu pojazdów w przyszłości. Jako nowemu przewoźnikowi w Obornikach, zależy nam na tym, by pokazywać nowe rozwiązania i współpracować z urzędem gminy na rzecz rozwoju transportu. Mamy nadzieje, że autobus spełni przede wszystkim oczekiwania i spotka się z pozytywnym odbiorem mieszkańców – powiedział Daniel Maciejak, dyrektor rynku regionalnego Arriva.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Autobusy elektryczne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony